Особливості оплати працівнику, який ходив на роботу під час лікарняного

10746
UA RU
Автор
керівник експертної групи «Експертус Кадри» Цифрового видавництва Експертус, Київ

Запитання

Працівник під час хвороби кілька разів виходив на роботу. Як тепер оплачувати йому лікарняний?

Відповідь

Допомогу з тимчасової непрацездатності надають застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату зарплати/доходу. Підстава — частина перша статті 15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV (далі — Закон № 1105). 

Моніторинг змін у законодавстві: вересень 2024 року

Якщо працівник працював під час хвороби, у табелі обліку використання робочого часу ці дні позначили кодом «Р». На підставі табеля бухгалтер нарахує працівникові зарплату. Працівник, який працював під час лікування, порушив режим лікування. Працівники, які в період отримання допомоги з тимчасової непрацездатності порушують режим, що встановив лікар, або не з’яв­ля­ються без поважних причин у призначений строк на медогляд, зокрема на лікарсько-консультативну комісію чи медико-соціальну експертну комісію, втрачають право на допомогу з дня допущення порушення на строк, що встановлює орган, який призначає допомогу з тимчасової непрацездатності (ч. 2 ст. 16 Закону № 1105). 

Особливості оплати працівнику, який ходив на роботу під час лікарняного Як поінформувати Уповноваженого із соціального страхування про роботу під час лікарняного?

У зв’язку з тим, що працівник порушив режим лікування, Уповноважений із соціального страхування може ухвалити рішення й не оплачувати всі дні тимчасової непрацездатності з дня його виходу на роботу і до завершення лікарняного. 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи враховується період навчання в страховий стаж для оплати лікарняного

Питання врахування періоду навчання в страховий стаж для нарахування лікарняних залишається актуальним серед студентів, учнів та молодих спеціалістів. Багато хто не знає чи входить до стажу навчання в інституті, тому важливо зрозуміти як це регулюється вітчизняним законодавством на сьогодні.
19223

Лікарняний сумісника: оплата та нарахування

Із 04.04.2025 змінились умови нарахування та оплати лікарняних сумісникам. Рекомендації експертів допоможуть уникнути помилок при оплаті тимчасової непрацездатності сумісників.
55709

Лікарняні у табелі

Тема лікарняних у табелі обліку робочого часу є важливою для правильного оформлення робочого часу та забезпечення законності в оформленні виплат працівникам, які тимчасово втратили працездатність. Якщо ви сумніваєтесь, яке позначення лікарняного в табелі робочого часу обрати чи маєте питання на кшталт «як в табелі позначається лікарняний» або «яким має бути відображення лікарняних в табелі обліку робочого часу» — читайте статтю.
50908

Електронні лікарняні

На сьогодні в Україні порядок оформлення лікарняного передбачає заповнення електронного реєстру лікарняних. Що таке е-лікарняний, як оплачується лікарняний? Як перевірити лікарняний та як відкрити лікарняний онлайн? Які терміни виплати лікарняних встановлює закон? Яким чином оформити листок непрацездатності по догляду за дитиною? Що робити якщо зіпсований листок непрацездатності? Коли соцстрах виплачує лікарняні та який передбачено термін виплати лікарняних за рахунок соцстраху? Відповіді та зразок заповнення листка непрацездатності — у статті
490767

Калькулятор календарних днів у періоді

У повсякденному житті часто виникає потреба точно обчислювати кількість календарних днів між двома датами. Це може бути необхідно для різних цілей, таких як обчислення відпустки, визначення терміну виконання робіт, підрахунок пенсійних виплат, фінансових зобов'язань тощо. Калькулятор календарних днів у періоді значно полегшує цей процес і дозволяє отримати точний результат без помилок.
6793