Неповний робочий тиждень з понеділка по четвер: як оплатити роботу в п’ятницю

1470

Запитання

Підприємство перейшло на неповний робочий тиждень — працюють з понеділка по четвер. Через виробничу потребу кількох працівників залучено до роботи у п’ятницю, про що видано наказ директора. Як оплатити таку роботу?

Відповідь

Попри те, що працівники працювали у п’ятницю — день, коли за їх графіком робота не провадиться, вони залучалися до роботи у межах нормальної тривалості робочого часу — 40 годин на тиждень (ч. 1 ст. 50 КЗпП). Тому робота у цей день оплачується у розмірі одинарної годинної або денної ставки.

Також принагідно зауважити, що зміна режиму роботи працівників є зміною істотних умов праці і допускається із дотриманням вимог частини 3 статті 32 КЗпП — попередженням працівників про зміни не пізніше ніж за два місяці.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19204

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
25735

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
14900

Перехід на зимовий час 2024 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
22056

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
7575