Чи можна звільнити працівника за угодою сторін в останній день відпустки без збереження заробітної плати?

951

Запитання

Працівник написав заяву про звільнення за угодою сторін 18.04.2017. Із 12.04.2017 по 18.04.2017 працівник перебуває у відпустці без збереження заробітної плати. Чи можна звільнити такого працівника у останній день відпустки, тобто 18.04.2017?

Відповідь

Законодавство не містить обмежень на звільнення за угодою сторін в останній день відпустки без збереження заробітної плати.

Отже, якщо роботодавець надав згоду на звільнення, оформлюємо його 18 квітня. Однак, враховуючи, що у цей день працівник не працює, потрібно дотриматися всіх організаційно-правових гарантій, зокрема щодо видачі в день звільнення трудової книжки та розрахунку (ч. 1 ст. 47 КЗпП).

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок наказу про звільнення за згодою сторін

У наказі про звільнення обов’язково зазначають строк та підставу припинення трудових відносин, вказують кількість невикористаних чи наперед використаних днів щорічної відпустки, які підлягають грошовій компенсації або за які провадиться утримання із заробітної плати
85146

Алгоритм дій під час звільнення за угодою сторін

Звільнення за згодою сторін — одна із найпоширеніших підстав для припинення трудового договору. Які нюанси слід врахувати під час розірвання трудового договору за згодою сторін? Як регулює питання щодо звільнення за згодою сторін стаття КЗпП? Чи передбачає звільнення за згодою сторін виплати працівнику? Дізнайтеся порядок звільнення за згодою сторін та врахуйте застороги.
658832

Зразки заяв про звільнення з роботи

Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
634904

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
164142