Підсумований облік робочого часу з річним обліковим періодом у табелі

1147

Запитання

Як вести табель обліку використання робочого часу за підсумованого обліку з обліковим періодом в один рік? Яку норму годин відбивати в табелі в кінці місяця? Яку норму брати за рік — встановлену на підприємстві чи річну норму при 40-годинному робочому тижні? Чи входить до норми робочого часу робота, яка згідно з графіками припадає на святковий чи вихідний день?

Відповідь

Відповідає Ірина Житкова, головний редактор Експертус Кадри

У табелі обліку використання робочого часу зазначайте фактичну кількість годин, відпрацьовану працівниками.

Законодавчо затвердженої норми робочого часу на рік немає. Ця норма — розрахункова.

Норму робочого часу за обліковий період визначають у колективному договорі, керуючись пунктом 12 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.04.2006 № 138 (далі — Наказ № 138).

Зокрема, якщо робочий тиждень — 6 днів, норму робочого часу за обліковий період визначають за календарем:

  • з розрахунку робочий день — 7 годин;
  • з урахуванням скороченого робочого часу —
  • напередодні вихідних днів — до 5 год.; напередодні святкових і неробочих днів — на 1 год.

Якщо робочий тиждень — 5 днів, послуговуйтеся формулою:

тривалість робочого дня × кількість робочих днів, що припадають на обліковий період.

Враховуйте скорочений робочий час напередодні святкових і неробочих днів.

У разі підсумованого обліку робочого часу роботу у святкові та неробочі дні за графіком включають у норму робочого часу за обліковий період. Роботу в такі дні все одно оплачують у подвійному розмірі. При підрахунку понадурочних годин роботу в такі дні за графіком виключають, бо підприємство вже оплатило їх у подвійному розмірі (п. 11 Наказу № 138).

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Запровадження вахтового методу роботи

Вахтовий метод — це особлива форма організації робіт, заснована на використанні трудових ресурсів поза місцем їх постійного проживання за умов, коли не може бути забезпечено щоденне повернення працівників до місця постійного мешкання.
16494

Табель обліку робочого часу: як правильно вести

Табель робочого часу — підстава для нарахування зарплатні працівникам. Хто підписує табель обліку робочого часу? Який порядок ведення табелю обліку робочого часу? Як відмічається відпустка без збереження заробітної плати в табелі? Які особливості заповнення передбачає табель обліку робочого часу, зразок заповнення у разі зміни в обліку робочого часу? Відповіді на ці важливі питання а також реальний приклад заповнення табелю обліку робочого часу ви знайдете у статті.
487871

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2953

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
71719

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
42508