Підсумований облік робочого часу з річним обліковим періодом у табелі

1194

Запитання

Як вести табель обліку використання робочого часу за підсумованого обліку з обліковим періодом в один рік? Яку норму годин відбивати в табелі в кінці місяця? Яку норму брати за рік — встановлену на підприємстві чи річну норму при 40-годинному робочому тижні? Чи входить до норми робочого часу робота, яка згідно з графіками припадає на святковий чи вихідний день?

Відповідь

Відповідає Ірина Житкова, головний редактор Експертус Кадри

У табелі обліку використання робочого часу зазначайте фактичну кількість годин, відпрацьовану працівниками.

Законодавчо затвердженої норми робочого часу на рік немає. Ця норма — розрахункова.

Норму робочого часу за обліковий період визначають у колективному договорі, керуючись пунктом 12 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Мінсоцполітики від 19.04.2006 № 138 (далі — Наказ № 138).

Зокрема, якщо робочий тиждень — 6 днів, норму робочого часу за обліковий період визначають за календарем:

  • з розрахунку робочий день — 7 годин;
  • з урахуванням скороченого робочого часу —
  • напередодні вихідних днів — до 5 год.; напередодні святкових і неробочих днів — на 1 год.

Якщо робочий тиждень — 5 днів, послуговуйтеся формулою:

тривалість робочого дня × кількість робочих днів, що припадають на обліковий період.

Враховуйте скорочений робочий час напередодні святкових і неробочих днів.

У разі підсумованого обліку робочого часу роботу у святкові та неробочі дні за графіком включають у норму робочого часу за обліковий період. Роботу в такі дні все одно оплачують у подвійному розмірі. При підрахунку понадурочних годин роботу в такі дні за графіком виключають, бо підприємство вже оплатило їх у подвійному розмірі (п. 11 Наказу № 138).

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Як оформити скорочення тривалості робочого дня в спеку

Спека — небезпечна для життя. Аби не нашкодити здоров’ю працівників, вживайте належних заходів та коригуйте графік роботи. Які є законні підстави для скорочення тривалості робочого часу в спеку, та як це оформити? Подробиці зі зразками документів — у статті
49448

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулює стаття 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
17718

Тривалість робочого часу водіїв

Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв
10200

Бланк табеля обліку робочого часу

Табель обліку робочого часу (бланк П-5) використовується для контролю відпрацьованих годин, відпусток, лікарняних та інших видів часу, що враховуються для розрахунку заробітної плати. У цій статті Ви знайдете відповіді на такі питання: як здійснюється облік робочого часу у військових, який вигляд має бланк табеля робочого часу, як правильно заповнити бланк табеля обліку робочого часу?
71531

Що входить до страхового стажу?

Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
67664