Відпустка та включення до нормативу «запізнілого» інваліда

966

Запитання

Під час працевлаштування (2015 рік) працівник не повідомив про свою інвалідність. Згодом (у 2017 році) цей працівник приніс документи, які підтверджують його інвалідність. Як у такому випадку розрахувати кількість днів відпустки цього працівника? Та з якого часу враховувати його до нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів?

Відповідь

Якщо працівник, який працює на підприємстві з 2015 року, на час укладення трудового договору мав інвалідність, підтверджену довідкою МСЕК, він має право на щорічну основну відпустку тривалістю 26 або 30 к. д. (залежно від встановленої групи інвалідності (ч. 7 ст. 6 Закону України «Про відпустки») з дня укладення трудового договору.

Законодавство не обмежує право працівника використати відпустки за попередні роки, а також не встановлює строку давності, після якого працівник втратить право на невикористану відпустку. Такої ж думки дотримуються й Держпраці (лист від 22.12.2015 № 5947/0/4.2-06/6/ДП-15) та Мінсоцполітики (лист від 29.12.2015 № 774/13/116-15).

Отже, враховуючи, що при працевлаштуванні у 2015 році працівник не надав довідку МСЕК, однак право на щорічну відпустку тривалістю 26 к. д. мав, йому слід надати усі невикористані дні щорічної відпустки за усі попередні робочі роки або виплатити за них компенсацію у разі звільнення.

Відпустка та включення до нормативу «запізнілого» інваліда Читайте також: Норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів — визначаємо в чотири етапи

Зважаючи на те, що довідку МСЕК подано у поточному році, а звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів за формою № 10-ПІ заповнюють у поточному році за минулий рік і подають до відповідних регіональних відділень Фонду соціального захисту інвалідів не пізніше 1 березня після звітного періоду (п. 2.1 Інструкції щодо його заповнення, затвердженої наказом Мінпраці від 10.02.2007 № 42), то включити до нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів вказаного працівника можливо тільки за 2017 рік.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33437

Праця осіб з інвалідністю: які пільги та гарантії передбачені

Особа з інвалідністю — особа зі стійким розладом функцій організму, що при взаємодії із зовнішнім середовищем може призводити до обмеження її життєдіяльності, внаслідок чого держава зобов’язана створити умови для реалізації нею прав нарівні з іншими громадянами та забезпечити її соціальний захист.
3677

Норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю

Протягом року кадрові служби пильнують, аби на підприємстві працювали особи з інвалідністю у кількості, що відповідає нормативу робочих місць. Однак дуже часто з’ясовується, що норматив не виконано. Одна з причин — оскільки у розрахунку беруть участь усереднені показники, після заокруглень фактична чисельність осіб з інвалідністю виявляється меншою, аніж планували. Як уникнути такої проблеми?
15007

Зразок виробничої характеристики для працівника, який оформлює інвалідність у МСЕК

Медико-соціальну експертну комісію (МСЕК) працівник повинен пройти для встановлення інвалідності. Для цього необхідна виробнича характеристика, шаблон якої розробили експерти Системи.
20676