Працівник, якого щойно прийняли на роботу, приніс довідку про донорство, яке відбулося задовго до прийняття на це підприємство. Чи можна надати працівнику вихідний за донорство, якщо на момент здавання крові він працював на іншому підприємстві?
Відповідь
Додатковий день відпочинку, що надають донору, є гарантованою державою пільгою (ст. 9 Закону України «Про донорство крові та її компонентів» від 23.06.1995 № 239/95-ВР, далі — Закон про донорство). Оскільки Законом про донорство передбачено право працівника приєднати додатковий день відпочинку із збереженням середньої заробітної плати до щорічної відпустки або використати цей день в інший час протягом року після дня здавання крові чи її компонентів, то у разі його звільнення право на цей додатковий день відпочинку не втрачається впродовж зазначеного терміну.
Таким чином, працівник має право використати додатковий день відпочинку із збереженням середнього заробітку на наступному місці роботи протягом року від дати здавання крові чи її компонентів у разі надання довідки про те, що такий день відпочинку на попередньому місці роботи йому не надавався.
Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
Якщо ваше підприємство належить до тих, що стрімко розвиваються, ви плануєте створювати нові підрозділи, філіали, добирати нових працівників, варто знати: це — додатковий оберемок кадрових справ. В нагоді стане зручний сервіс — «Калькулятор кількості кадровиків». Він зекономить ваш час на розрахунках і дасть змогу ліпше підготуватися до розмови з керівником про нагальну потребу прийняти на роботу ще одного працівника відділу кадрів.
Атестація робочих місць за умовами праці: для чого проводиться, чи забезпечує кадрова служба підприємства її проведення та чи можна відтермінувати в умовах воєнного стану. На ці запитання знайдете відповіді у статті.
Як правильно сформувати кадровий резерв, а потім ефективно працювати з резервістами? Покроковий алгоритм допоможе вирішити ці завдання, а також сприятиме покращенню процесу відбору персоналу при переведенні на інші посади, навчанні працівників новим професіям, методам праці, технологіям.
Мотивація працівників в сучасних умовах — одне із найважливіших завдань HR-менеджерів та кадровиків. Для того щоб правильно мотивувати до роботи підлеглих, керівник має насамперед добре розуміти людську природу. Пропонуємо вам 12 ідей, які допоможуть надихнути персонал на плідну роботу у 2020 році. Не відкладайте на потім, адже рік вже розпочався.