Звільнення на підставі довіреності

5439

Запитання

Чи можна звільнити працівника на підставі довіреності, наданої іншою особою?

Відповідь

КЗпП не встановлює обмежень щодо реалізації процедури звільнення на підставі довіреності, однак із цією процедурою пов’язані певні особливості, які необхідно врахувати.

Текст довіреності має містити пряму вказівку працівника щодо вчинення довіреною особою дій, пов’язаних із реалізацією процедури звільнення.

У довіреності слід чітко визначити юридичні дії, які належить вчинити представнику (п. 2.1 глави 4 роз. ІІ Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України , затвердженого наказом Мін’юсту від 22.02.2012 № 296/5).

У разі звільнення довіритель має уповноважити довірену особу вчинити дії, спрямовані на розірвання (припинення) трудових відносин з роботодавцем (зауважте, роботодавців може бути кілька), делегувавши довіреній особі право подання заяви, отримання трудової книжки, грошових сум тощо.

Звільнення на підставі довіреності Читайте також: Видача трудової книжки на підставі довіреності

Саме лише визначення права довіреної особи подавати від імені довірителя заяви, у т. ч. про звільнення, не свідчить безспірно ані про намір працівника звільнитися з роботи, ані про наявність доручення вчинити такі дії. У цьому разі звільнення за довіреністю надалі може стати підставою для поновлення працівника на роботі за рішенням суду і, відповідно, оплати власником або уповноваженою особою часу вимушеного прогулу.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125281

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59493

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113329

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14234