Відмова працівника ознайомлюватися з наказом про звільнення: як діяти?

14252

Запитання

Працівника вчасно попереджено про заплановане звільнення за скороченням. Видано наказ про звільнення. Однак ставити підпис про ознайомлення з наказом працівник не бажає. Що робити?

Відповідь

Якщо працівник не бажає ставити відмітку про ознайомлення з наказом про звільнення, необхідно в присутності свідків зачитати йому текст наказу, після чого скласти акт, в якому зазначити, що від ознайомлення з наказом про звільнення працівник відмовився, текст наказу був зачитаний працівнику в присутності свідків (вказати посади та прізвища присутніх).

Якщо ж працівник відмовляється отримати наказ, необхідно в день звільнення направити йому копію наказу про звільнення поштовим відправленням з описом вкладення та повідомленням про вручення.

Якщо працівник не отримає лист і він повернеться до організації, зберігати лист потрібно нерозкритим.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи без відпрацювання

Працівник, який бажає звільнитись за власним бажанням за відсутності поважної причини, зобов’язаний за два тижні повідомити роботодавця про своє звільнення. Якщо ж працівник в заяві вказав причину, через яку потрібно раніше звільнитися, тоді термін відпрацювання не застосовується. Про це та про інші випадки, коли можна звільнитись без відпрацювання, читайте в статті.
125227

Порядок звільнення працівника з роботи

Можна досконало знати порядок звільнення з роботи, але коли мова йде про конкретного працівника, на допомогу варто покликати як професійний досвід, так і життєвий. Ця стаття допоможе отримати відповідь на питання, як правильно звільнити працівника.
59481

Ліквідація підприємства: звільнення працівників

Які дії кадрової служби у разі ліквідації підприємства? Яким чином звільняти працівників, щодо яких встановлено заборону на звільнення або які відсутні з нез’ясованих причин (приміром, виїхали за кордон)? Як визначати дату звільнення, якщо процес ліквідації може розтягнутися на рік або навіть більше?
34187

Як запровадити зміни істотних умов праці на підприємстві

Працівник зобов’язаний виконувати роботу, визначену трудовим договором. Власник або уповноважений ним орган не має права вимагати від працівника виконувати роботу, не обумовлену трудовим договором. Що робити, коли виникла необхідність змін в організації як самого виробництва, так і істотних умов праці за трудовими договорами. Роз’яснюємо порядок дій та документування.
113327

Звільнення працівника з ініціативи власника

Розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця — це припинення трудових відносин між працівником та роботодавцем за рішенням останнього. Про підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника та порядок розірвання трудового договору за таких підстав — у статті.
14231