За рекомендацією Кабміну підприємство переносить робочий день із четверга, 9 березня 2018 року, на суботу, 3 березня 2018 року. Наказ про перенесення видано. Чи ознайомлювати під підпис усіх працівників із цим наказом? Чи можна інформувати їх електронно?
Відповідь
Зміна режиму роботи (перенесення робочого дня) є зміною істотних умов праці, про що роботодавець повинен повідомити працівників не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП). У разі розсилки працівникам електронних повідомлень про зміну режиму роботи роботодавець не матиме письмового підтвердження щодо виконання цієї норми закону.
Відтак, якщо працівник порушить трудову дисципліну і не вийде на роботу 3 березня 2018 року, притягнути його до дисциплінарної відповідальності у роботодавця підстав не буде, оскільки без особистого підпису працівника не можна довести, що його ознайомлено із змінами. Оскільки повідомлення про зміну істотних умов праці, згода на продовження роботи (відмова) тягнуть виникнення прав і обов’язків сторін трудових правовідносин, рекомендуємо оформлювати письмово з посвідченням відповідних документів підписами сторін трудового договору.
Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Переведення годинника на зимовий час — це практика, коли годинники переводять назад на одну годину, щоб використовувати світловий день більше вранці та зекономити електроенергію. Відтак, у ніч з 26 на 27 жовтня українці переведуть свої годинники на годину назад. Що має врахувати роботодавець, кадровик та працівник під час осіннього переведення часу?
Належним чином сформовані графіки роботи (змінності) водіїв колісних транспортних засобів з додержанням норм робочого часу та відпочинку є запорукою правильного обліку робочого часу водіїв