Перенесення робочого дня на суботу, 3 березня 2018 року: як інформувати працівників про перенесення

5989

Запитання

За рекомендацією Кабміну підприємство переносить робочий день із четверга, 9 березня 2018 року, на суботу, 3 березня 2018 року. Наказ про перенесення видано. Чи ознайомлювати під підпис усіх працівників із цим наказом? Чи можна інформувати їх електронно?

Відповідь

Зміна режиму роботи (перенесення робочого дня) є зміною істотних умов праці, про що роботодавець повинен повідомити працівників не пізніше ніж за два місяці (ч. 3 ст. 32 КЗпП). У разі розсилки працівникам електронних повідомлень про зміну режиму роботи роботодавець не матиме письмового підтвердження щодо виконання цієї норми закону.

Перенесення робочого дня на суботу, 3 березня 2018 року: як інформувати працівників про перенесення Читайте також: Перенесення робочих днів — 2018

Відтак, якщо працівник порушить трудову дисципліну і не вийде на роботу 3 березня 2018 року, притягнути його до дисциплінарної відповідальності у роботодавця підстав не буде, оскільки без особистого підпису працівника не можна довести, що його ознайомлено із змінами. Оскільки повідомлення про зміну істотних умов праці, згода на продовження роботи (відмова) тягнуть виникнення прав і обов’язків сторін трудових правовідносин, рекомендуємо оформлювати письмово з посвідченням відповідних документів підписами сторін трудового договору.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2691

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
69353

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
40984

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
149583

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42426