Робочий час лікаря, що веде амбулаторний прийом хворих
Запитання
Яка норма робочого часу у лікаря, що веде амбулаторний прийом хворих? Роз’яснює Держпраці
Відповідь
Вам стане у пригоді: Норма тривалості робочого часу — 2018
Управління Держпраці у Хмельницькій області нагадало, що норми робочого часу медичних працівників визначені наказом МОЗ «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я» від 25.05.2006 № 319 (далі — Наказ № 319). Зокрема, норми робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я встановлено на рівні:
- 38,5 години на тиждень — для керівників структурних підрозділів (відділень, відділів, лабораторій, кабінетів тощо) з числа лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою освітою, керівників закладів охорони здоров’я з числа фахівців з базовою та неповною вищою освітою, лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу), медичних реєстраторів, дезінфекторів закладів охорони здоров’я (структурних підрозділів), за винятком тих, хто працює у шкідливих умовах праці;
- 33 години на тиждень — для лікарів, зайнятих виключно амбулаторним прийомом хворих. У дні, коли згідно з графіком роботи або правилами внутрішнього трудового розпорядку ці лікарі працюють у стаціонарі (чергування), на дільниці, проводять санітарно-просвітню та профілактичну роботу, диспансеризацію, тривалість їх робочого дня встановлюють на рівні 38,5 годин на тиждень.
Положення Наказу № 319 регулюють питання реалізації права медичних працівників на скорочену тривалість робочого тижня (ст. 51 КЗпП, п. «з» ст. 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я). Наказ № 319 не регулює питання організації роботи (праці) лікарів та фахівців з базовою та неповною вищою медичною освітою (середнього медичного персоналу) впродовж їх робочого дня чи окремих днів тижня вказаним.
Читайте також: Чергування лікаря вдома: умови залучення та оплати
Тривалість робочого дня лікаря визначають відповідно до завдань, покладених на заклад охорони здоров’я чи на його структурний підрозділ, з врахуванням функціональних обов’язків лікаря, визначених в посадовій інструкції. Якщо посадові обов’язки лікаря передбачають лише амбулаторний прийом хворих, то тривалість робочого тижня становить 33 години.
Якщо ж передбачено інші обов’язки, зокрема, робота у стаціонарі (чергування), на дільниці, проведення санітарно-просвітньої та профілактичної роботи, диспансеризації, тощо, лікар має працювати 38,5 годин на тиждень. Правилами внутрішнього трудового розпорядку або графіком роботи (змінності) для такого лікаря можуть бути виділені певні дні тижня, коли він зайнятий виключно амбулаторним прийомом хворих. В ці дні тривалість його робочого дня має становити 6 годин 36 хвилин за п’ятиденного робочого тижня. Решту днів тижня лікар повинен працювати по 7 годин 42 хвилини. Якщо такі умови роботи не врегульовано у локальних актах закладу охорони здоров’я, тривалість робочого тижня становить 38 годин 30 хвилин.