Відпустка за особливий характер праці меншої тривалості: чи правомірно

628

Запитання

Чи допустимо надавати працівникам додаткову відпустку за особливий характер праці меншу ніж 14 днів?

Відповідь

Додаткова відпустка за особливий характер праці надана з порушенням визначення тривалості: дії кадровика

Постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290 (далі – Постанова № 1290) затверджений список виробництв, робіт, професій і посад працівників, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці.

Хоча Постанова № 1290 передбачає максимальну тривалість щорічної додаткової відпустки за роботу із особливими умовами праці, проте конкретну її тривалість встановлюють колективним чи трудовим договором, залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (ч. 2 ст. 8 Закону про відпустки).

Тобто, колективний договір може передбачати меншу тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці.

Звертаємо увагу, що працівники, які працюють на відкритих гірничих роботах, розрізах, кар'єрах і рудниках завглибшки 150 метрів залежно від назви посади (професії) та зайнятості у цих умовах, крім щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, одночасно мають право на щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці. Тривалість такої відпустки визначають залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Щорічна додаткова відпустка за роботу із шкідливими і важкими умовами праці

Працівники, залучені до робіт, що мають шкідливий вплив на їх здоров’я, потребують тривалішого відпочинку. У зв’язку з цим, стаття 76 КЗпП гарантує надання таким працівникам щорічних додаткових відпусток.
14763

Чорнобильські відпустки: види та порядок оформлення

Закон України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі — Закон № 796) визначає гарантії громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі — постраждалі), зокрема, у сфері відпусток. Розберемо даталі
64826

Щорічні додаткові відпустки: види та порядок надання

Як і кому надавати щорічні додаткові відпустки — питання актуальне для кадровика протягом усього року. Як визначити тривалість таких відпусток, який стаж зараховувати та чим відрізняються щорічні додаткові від інших видів відпусток — дізнайтеся у статті.
52697

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
123258