Не повідомили податкову про прийняття працівника: як уникнути штрафів?

Винятки можливі під час воєнного стану

Не повідомили податкову про прийняття працівника: як уникнути штрафів?

Державна податкова служба закликала роботодавців правильно оформлювати трудові відносини та вчасно повідомляти про прийняття на роботу органи ДПС. 

Прийняття на роботу під час воєнного стану

Таке повідомлення — обов'язковий етап, що передує допущенню працівника до роботи (як і укладення трудового договору).

Відповідні норми закріплено у Кодексі законів про працю України (ст.24) та у затвердженому урядом Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття на роботу подають до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку платників єдиного соціального внеску. Це може зробити:

  • власник підприємства;
  • уповноважений орган чи особа;
  • фізична особа (за винятком прийняття членів виконавчих органів господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації);
  • резидент Дія Сіті.

За неподання до податкової повідомлення про прийняття працівника на роботу передбачено штраф. Розмір стягнення становить одну мінімальну заробітну плату за одного працівника, при прийнятті на роботу якого відбулося таке порушення (ст. 265 КЗпП).  

Втім, під час дії воєнного стану можуть не застосовувати штрафи, передбачені цим положенням КЗпП. Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (а. 4, ст.16) дозволяє уникнути стягнення, якщо приписи про усунення порушень, які виявили під час перевірки, роботодавець виконає у встановлений строк та в повному обсязі. 

У ДПС також додали, що подати повідомлення про прийняття на роботу можна в електронній формі. Якщо повідомлення подається з електронним цифровим підписом, працівника можна залучати до робіт одразу після відправлення.

За матеріалами Державної податкової служби України, Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці 

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4879

Укладення трудових договорів із сезонними працівниками

Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
4151

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді