Не повідомили податкову про прийняття працівника: як уникнути штрафів?

Винятки можливі під час воєнного стану

Не повідомили податкову про прийняття працівника: як уникнути штрафів?

Державна податкова служба закликала роботодавців правильно оформлювати трудові відносини та вчасно повідомляти про прийняття на роботу органи ДПС. 

Прийняття на роботу під час воєнного стану

Таке повідомлення — обов'язковий етап, що передує допущенню працівника до роботи (як і укладення трудового договору).

Відповідні норми закріплено у Кодексі законів про працю України (ст.24) та у затвердженому урядом Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття на роботу подають до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку платників єдиного соціального внеску. Це може зробити:

  • власник підприємства;
  • уповноважений орган чи особа;
  • фізична особа (за винятком прийняття членів виконавчих органів господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації);
  • резидент Дія Сіті.

За неподання до податкової повідомлення про прийняття працівника на роботу передбачено штраф. Розмір стягнення становить одну мінімальну заробітну плату за одного працівника, при прийнятті на роботу якого відбулося таке порушення (ст. 265 КЗпП).  

Втім, під час дії воєнного стану можуть не застосовувати штрафи, передбачені цим положенням КЗпП. Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (а. 4, ст.16) дозволяє уникнути стягнення, якщо приписи про усунення порушень, які виявили під час перевірки, роботодавець виконає у встановлений строк та в повному обсязі. 

У ДПС також додали, що подати повідомлення про прийняття на роботу можна в електронній формі. Якщо повідомлення подається з електронним цифровим підписом, працівника можна залучати до робіт одразу після відправлення.

За матеріалами Державної податкової служби України, Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці 

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення з роботи і прийняття на нове місце у той самий день

Розгляньмо ситуацію: наказ про звільнення з роботи видали 16.01.2025. Запис про звільнення до трудової книжки внесли 17.01.2025. Чи правомірним буде прийняття на роботу того самого дня, коли внесено запис про звільнення — 17.01.2025?
25212

Дистанційна робота: особливості оформлення

Дистанційна робота набула нового значення, адже в умовах воєнного стану стала одним із правомірних механізмів продовження бізнесу. Що ж таке дистанційна робота та як правильно оформити дистанційну роботу? Чи регулюється дистанційна робота КЗпП? Які особливості має дистанційна робота в умовах війни? Відповіді на усі питання — у статті.
65347

Строковий трудовий договiр: зразок і порядок укладання

Що таке строковий трудовий договір, ніби й зрозуміло з самої назви, але є нюанси. В яких випадках правомірно укладати строковий договір? Як оформити прийняття й що при цьому слід перевірити? Роз’яснюємо деталі, зокрема, про строкові трудові договори в умовах воєнного стану та додаємо зразок строкового трудового договору 2025.
145463

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
182084

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді