Додаткові відпустки під час воєнного стану

Чи накладаються обмеження на такі види відпусток?

image87

Відпустки в умовах воєнного стану

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136 передбачає, що роботодавець має право скоротити тривалість щорічної основної відпустки до 24 календарних днів за поточний рік. 

Водночас законодавство не обмежує ані можливість надавати інші види відпусток (додаткові щорічні, навчальні, соціальні тощо), ані їх тривалість. 

Наприклад, щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надають, керуючись Списком виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці. Тривалість такої відпустки залежить від результатів атестації робочих місць за умовами праці та від часу роботи у таких умовах та визначається трудовим чи колективним договором.

Пам'ятайте: роботодавець може відмовити у наданні будь-якої відпустки працівникам, задіяним на об'єктах критичної інфраструктури (окрім відпусток у зв'язку з вагітністю та пологами та відпустка для догляду за дитиною до трьох років).

За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці

Щорічні додаткові відпустки за шкідливі умови та за особливий характер: кому, скільки та як надавати

Статті за темою

Усі статті за темою

Відкликання працівника з відпустки

На підприємстві виникла потреба у конкретному працівнику, який перебуває у відпустці. І роботодавець повинен використати порядок відкликання з відпустки. Як правомірно відкликати з відпустки та що передбачає алгоритм дій, читайте у статті.
84331

Правила визначення тривалості щорічної відпустки для різних категорій працівників

Як визначити максимальну і мінімальну тривалість щорічної основної відпустки з огляду на особливості воєнного стану, яка тривалість щорічної основної відпустки у перший рік роботи працівника, яку кількість днів становить «чорнобильська» відпустка, — відповіді на ці запитання знайдете у статті
63163

Додаткова відпустка за ненормований робочий день

Окрім щорічної основної відпустки, певним категоріям працівників встановлюються ще щорічна додаткова відпустка за ненормований робочий день. Кому надається ця відпустка, скільки днів триває відпустка за ненормований робочий день, чи можливо скористатися такою відпусткою під час воєнного стану, — детально в статті
63392

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
52070

Відпустки працівникам з інвалідністю

Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
159016

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді