Воєнний стан: пам'ятаємо про основні зміни

Акценти від Держпраці

Воєнний стан: пам'ятаємо про основні зміни Кадрове діловодство під час війни

Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136 запровадив низку змін у трудових відносинах. Держпраці акцентувала увагу роботодавців на таких нововведеннях:

  • трудові договори
    • форма трудового договору (необхідність письмового варіанту) самостійно узгоджують роботодавець та працівник;
    • дозволено укладати строкові договори для заміни тимчасово відсутніх працівників (тих, що евакуювалися, перебувають у відпустці як біженці чи ВПО або втратили працездатність).
  • випробувальний термін дозволено встановлювати для тих осіб, для яких раніше він не передбачався, наприклад:

За матеріалами Управління інспекційної діяльності у Вінницькій області

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
437

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4686

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді