Відпустки в умовах воєнного стану
Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136 передбачає, що роботодавець має право скоротити тривалість щорічної основної відпустки до 24 календарних днів за поточний рік.
Водночас законодавство не обмежує ані можливість надавати інші види відпусток (додаткові щорічні, навчальні, соціальні тощо), ані їх тривалість.
Наприклад, щорічну додаткову відпустку за роботу із шкідливими і важкими умовами праці надають, керуючись Списком виробництв, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці. Тривалість такої відпустки залежить від результатів атестації робочих місць за умовами праці та від часу роботи у таких умовах та визначається трудовим чи колективним договором.
- Наказ про відпустку без збереження зарплати на час воєнного стану
- Чи правомірно надати відпустку без збереження зарплати ВПО у 2023 році, якщо вона використала 90 днів відпустки у 2022 році
- Чи обов’язково вказувати в наказі про відпустку без збереження зарплати на час воєнного стану дату закінчення відпустки
Пам'ятайте: роботодавець може відмовити у наданні будь-якої відпустки працівникам, задіяним на об'єктах критичної інфраструктури (окрім відпусток у зв'язку з вагітністю та пологами та відпустка для догляду за дитиною до трьох років).
За матеріалами Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці