Попередження про вивільнення: що робити під час воєнного стану?

Норма залишається чинною для деяких працівників

image58

Звільнення під час війни: що радять професіонали

Вимога до працівників попереджати про наступне вивільнення не пізніше ніж за два місяці закріплена в Кодексі законів про працю України (ст. 49-2). Проте під час воєнного стану ця норма не застосовується. 

checkbox-152187_640.pngБільше про звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

КЗпП містить положення про те, що вимога попередження про вивільнення не діє, коли працівник вивільняється у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період, а також у зв’язку з неможливістю забезпечення працівника роботою, визначеною трудовим договором, у зв’язку із знищенням (відсутністю) виробничих, організаційних та технічних умов, засобів виробництва або майна роботодавця внаслідок бойових дій.

Водночас на час дії воєнного стану такий виняток поширюється не на всіх. Закон № 2136-ІХ (ч. 2 ст. 5) передбачає, що дія норми про попередження залишається чинною у випадках звільнення працівників підприємств, установ або організацій, обраних до профспілкових органів.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління

Державної служби України з питань праці 

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
106670

Звільнення за переведенням на інше підприємство

Звільнення за переведенням на роботу на інше підприємство, крім згоди працівника, передбачає домовленість роботодавців. Про порядок звільнення у зв’язку з переведенням та про особливості такого звільнення під час воєнного стану читайте у цій статті
122770

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
50639

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді