Експертка з кадрових питань Олена Петровська розповіла, яких заходів та в які терміни має вжити роботодавець
Як анулювати бронь звільненого працівника
Бронювання — це тимчасова відстрочка від призову. Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі — Порядок № 76; Постанова № 76). Відстрочку від призову анулюють, зокрема, при звільненні військовозобов’язаного (пп. 6 п. 12 Порядку № 76).
Якщо звільняєте заброньованого працівника, повідомте про це державний орган, до якого зверталися з пропозицією щодо бронювання. Держорган повідомить Мінекономіки, а міністерство ухвалить відповідне рішення й надішле його держоргану.
Після того, як Мінекономіки анулює відстрочку, протягом п′яти днів роботодавець зобов'язаний встигнути провести кілька процедур з витягом з наказу міністерства. З детальним алгоритмом ви можете ознайомитися у консультації. Там же ви дізнаєтеся, як анулювати відстрочки звільнених працівників, які Мінекономіки надало в порядку, що визначала постанова КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194.
Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
Копію наказу про звільнення видають усім працівникам в день звільнення.
На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
Працівник вирішив звільнитися під час відпуски. Як оформити припинення з ним трудових відносин і чи доречно відкладати звільнення після відпустки? Чи можливе звільнення під час відпустки без збереження заробітної плати за власним бажанням? Коли подавати заяву на звільнення під час відпустки? Відповіді на усі питання щодо звільнення працівника під час відпустки — у статті.
Можливість звільнити працівника за невідповідність займаній посаді передбачає пункт 2 статті 40 КЗпП. Тут йдеться виключно про виявлену невідповідність кваліфікації працівника займаній посаді або виконуваній роботі.