Анулювання броні через звільнення працівника — роз'яснення експерта

Експертка з кадрових питань Олена Петровська розповіла, яких заходів та в які терміни має вжити роботодавець

image13

Як анулювати бронь звільненого працівника

Бронювання — це тимчасова відстрочка від призову. Порядок бронювання військовозобов’язаних за списком військовозобов’язаних під час дії воєнного стану затверджений постановою КМУ від 27.01.2023 № 76 (далі — Порядок № 76; Постанова № 76). Відстрочку від призову анулюють, зокрема, при звільненні військовозобов’язаного (пп. 6 п. 12 Порядку № 76).

Якщо звільняєте заброньованого працівника, повідомте про це державний орган, до якого зверталися з пропозицією щодо бронювання. Держорган повідомить Мінекономіки, а міністерство ухвалить відповідне рішення й надішле його держоргану.

Після того, як Мінекономіки анулює відстрочку, протягом п′яти днів роботодавець зобов'язаний встигнути провести кілька процедур з витягом з наказу міністерства. З детальним алгоритмом ви можете ознайомитися у консультації. Там же ви дізнаєтеся, як анулювати відстрочки звільнених працівників, які Мінекономіки надало в порядку, що визначала постанова КМУ «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних в умовах правового режиму воєнного стану» від 03.03.2022 № 194.

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Відпустки — 2024», який відбудеться 20 червня. Спікер — шеф-редактор Експертус Кадри Ірина Житкова

Щоб отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Відпустки — 2024

шеф-редактор Експертус Кадри

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразки заяв про звільнення з роботи

Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
606720

Звільнення під час воєнного стану: підстави і порядок

Звільнення під час воєнного стану в Україні регламентується Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), адже він має тимчасовий пріоритет над КЗпП. Закон № 2136 вніс зміни й у порядок припинення трудових відносин. Які нюанси необхідно врахувати під час звільнення працівника під час воєнного стану, розберемо у статті
152796

Звільнення працівника у зв’язку зі смертю

Кадровик є свідком різних подій у житті працівників: від одруження, народження дітей до хвороб і смерті. Не дивлячись на смуток від того, що працівник пішов із життя, необхідно правильно оформити припинення трудових відносин, видати родичам трудову та належні виплати. Деталі звільнення померлого працівника роз’яснюємо у статті.
37142

Розірвання строкового трудового договору до закінчення строку його чинності

Строковий трудовий договір роботодавець та працівник укладають на певний період часу. Проте дострокове розірвання такого договору теж можливе. Хто та за яких умов має право це зробити — роз’яснюємо у статті.
24831

Обхідний лист при звільненні працівника: зразок

На підприємствах є поширеною практика, коли при звільненні працівнику видають обхідний лист, в якому зазначені структурні підрозділи, керівники яких мають засвідчити відсутність заборгованості працівника перед ними. Що це за документ? Яка його форма? Які наслідки можуть бути за відмову отримати обхідний лист при звільненні?
41725

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді