Не повідомили податкову про прийняття працівника: як уникнути штрафів?

Винятки можливі під час воєнного стану

Не повідомили податкову про прийняття працівника: як уникнути штрафів?

Державна податкова служба закликала роботодавців правильно оформлювати трудові відносини та вчасно повідомляти про прийняття на роботу органи ДПС. 

Прийняття на роботу під час воєнного стану

Таке повідомлення — обов'язковий етап, що передує допущенню працівника до роботи (як і укладення трудового договору).

Відповідні норми закріплено у Кодексі законів про працю України (ст.24) та у затвердженому урядом Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття на роботу подають до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку платників єдиного соціального внеску. Це може зробити:

  • власник підприємства;
  • уповноважений орган чи особа;
  • фізична особа (за винятком прийняття членів виконавчих органів господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації);
  • резидент Дія Сіті.

За неподання до податкової повідомлення про прийняття працівника на роботу передбачено штраф. Розмір стягнення становить одну мінімальну заробітну плату за одного працівника, при прийнятті на роботу якого відбулося таке порушення (ст. 265 КЗпП).  

Втім, під час дії воєнного стану можуть не застосовувати штрафи, передбачені цим положенням КЗпП. Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (а. 4, ст.16) дозволяє уникнути стягнення, якщо приписи про усунення порушень, які виявили під час перевірки, роботодавець виконає у встановлений строк та в повному обсязі. 

У ДПС також додали, що подати повідомлення про прийняття на роботу можна в електронній формі. Якщо повідомлення подається з електронним цифровим підписом, працівника можна залучати до робіт одразу після відправлення.

За матеріалами Державної податкової служби України, Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці 

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
97212

Прийняття працівника за переведенням: особливості процедури

Прийняття за переведенням — зручний спосіб реалізації гарантій працівникам, звільнення яких супроводжується обов’язковим працевлаштуванням (приміром, вагітних у разі закінчення строку трудового договору або повної ліквідації організації). У статті розглянемо, зокрема, які переваги передбачає прийняття за переведенням та як усе оформити.
30931

Порядок працевлаштування осіб з інвалідністю

Держава захищає права працівників з інвалідністю та гарантує їм право на роботу. Як приймати на роботу таких працівників і дотримати вимог законодавства? Як оформити наказ про прийняття на роботу інваліда? Вберегтися від помилок під час працевлаштування осіб з інвалідністю допоможе наша стаття
33517

Оголошення про прийняття на роботу: яких фраз слід уникати

Вакансій багато — кандидатів мало. Щоб не стикатися з цим та заощадити свій час, складіть правильне оголошення про прийом на роботу. Зразок оголошення про прийом на роботу має не лише привернути увагу потенційних кандидатів, а й відповідати законодавству та не дискримінувати жодну категорію осіб. Усе про вдалий зразок оголошення на роботу — у статті.
40920

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75655

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді