Не повідомили податкову про прийняття працівника: як уникнути штрафів?

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Винятки можливі під час воєнного стану

Не повідомили податкову про прийняття працівника: як уникнути штрафів?

Державна податкова служба закликала роботодавців правильно оформлювати трудові відносини та вчасно повідомляти про прийняття на роботу органи ДПС. 

Прийняття на роботу під час воєнного стану

Таке повідомлення — обов'язковий етап, що передує допущенню працівника до роботи (як і укладення трудового договору).

Відповідні норми закріплено у Кодексі законів про працю України (ст.24) та у затвердженому урядом Порядку повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу.

Повідомлення про прийняття на роботу подають до територіальних органів Державної податкової служби за місцем обліку платників єдиного соціального внеску. Це може зробити:

  • власник підприємства;
  • уповноважений орган чи особа;
  • фізична особа (за винятком прийняття членів виконавчих органів господарського товариства, керівника підприємства, установи, організації);
  • резидент Дія Сіті.

За неподання до податкової повідомлення про прийняття працівника на роботу передбачено штраф. Розмір стягнення становить одну мінімальну заробітну плату за одного працівника, при прийнятті на роботу якого відбулося таке порушення (ст. 265 КЗпП).  

Втім, під час дії воєнного стану можуть не застосовувати штрафи, передбачені цим положенням КЗпП. Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (а. 4, ст.16) дозволяє уникнути стягнення, якщо приписи про усунення порушень, які виявили під час перевірки, роботодавець виконає у встановлений строк та в повному обсязі. 

У ДПС також додали, що подати повідомлення про прийняття на роботу можна в електронній формі. Якщо повідомлення подається з електронним цифровим підписом, працівника можна залучати до робіт одразу після відправлення.

За матеріалами Державної податкової служби України, Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці 

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок заяви про прийняття на роботу

Заява — це письмове офіційне повідомлення і/або прохання, яке подають на ім’я посадової особи, зазвичай — це керівник організації.
467392

Прийняття на роботу під час воєнного стану: що врахувати

Воєнний стан в Україні вплинув на всі сфери суспільного життя, зокрема й на ринок праці. На час воєнного стану пріоритет в трудовому законодавстві належить Закону № 2136. За яким договором приймати на роботу в умовах війни, кому можна встановлювати випробування, та як повідомити ДПС про прийняття нового працівника під час воєнного стану 2025, роз’яснюємо у статті.
33896

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді