Виїзд військовозобов'язаних за кордон: проєкт подолання корупції

Нацагентство зосередилось на корупційних ризиках у ТЦК

Виїзд військовозобов'язаних за кордон: проєкт подолання корупціїНаціональне агентство з питань запобігання корупції підготувало пропозиції щодо зменшення ризиків корупції під час виїзду за кордон військовозобов'язаних осіб. 

Воєнний стан: кого можна направити у відрядження за кордон?

У відомстві пояснили, що розробили програму за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони. Наразі проєкт розпорядження «Про затвердження плану заходів щодо усунення корупційних ризиків під час виїзду громадян України за межі України в умовах правового режиму воєнного стану» подали до Кабінету Міністрів. Зокрема, йдеться про корупцію у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки.

У НАЗК назвали основні пункти цього плану:

  • врегулювати обмеження для чоловіків віком від 18 до 60 років на виїзд за межі України;
  • розробити вичерпний перелік підстав, за яких надається право на виїзд, та документів, що підтверджуватимуть це;
  • надати уповноваженим службовим особам Держприкордонслужби доступ до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • унормувати функціонування та ведення Єдиного комплексу інформаційних систем Укртрансбезпеки;
  • унормувати процедуру виїзду для водіїв, які перевозять медичні вантажі та гуманітарну допомогу для 
  • ЗСУ (для цього використовуватимуть Єдиний комплекс інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті);
  • контролювати дотримання правомірності виїзду, а також дотримання мети, термінів та умов такого виїзду.

В антикорупційному Нацагентстві пояснили, що наразі підставою для виїзду за кордон є також видані ТЦК документи. У НАЗК вважають, що навіть заміна керівництва територіальних центрів комплектування не призведе до ліквідації корупційної складової. Натомість, запевняють у відомстві, потрібно змінювати не кадровий склад, а саму систему роботи.

У НАЗК також додали, що наразі стосовно незаконного перетину кордону чоловіками під час воєнного стану відкрито тисячі кримінальних проваджень.

За матеріалами Національного агентства з питань запобігання корупції

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
437

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
4686

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді