Працівниця має дитину з інвалідністю: звільняти чи ні?

Які обов'язки має роботодавець при звільненні?

image46

Трудові відносини з одинокими матерями

Кодекс законів про працю України передбачає лише одну можливість звільняти за ініціативою роботодавця такі категорії працівників:

  • вагітних жінок;
  • жінок, які мають дітей віком до трьох років (при наданні відпустки без збереження заробітної плати згідно з медвисновком — не більш ніж до досягнення дитиною шестирічного віку).
  • одиноких матерів (при наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю).

Звільнити ці категорії можна лише у разі повної ліквідації підприємства. При цьому обов'язкове працевлаштування таких працівників.

Водночас для звільнення при закінченні терміну строкового трудового договору передбачений виняток. Такий формат допускається, проте також передбачає обов'язкове працевлаштування.

Слід пам'ятати, що на час працевлаштування за працівницями потрібно зберігати середню заробітну плату (проте такий період не може тривати довше ніж три місяці з моменту закінчення строкового трудового договору).

За матеріалами Державної служби України з питань праці

Особливості трудових договорів із сумісниками

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення директора товариства

Як оформити звільнення директора товариства, внести правильний запис до трудової книжки про звільнення директора, одержати зразки наказів про виконання обов’язків та про звільнення директора? Пропонуємо скористатися нашими порадами у цій статті
106470

Звільнення за переведенням на інше підприємство

Звільнення за переведенням на роботу на інше підприємство, крім згоди працівника, передбачає домовленість роботодавців. Про порядок звільнення у зв’язку з переведенням та про особливості такого звільнення під час воєнного стану читайте у цій статті
122696

Наказ про звільнення за прогул: зразок

Звільнення працівника на підставі пункту четвертого статті 40 КЗпП — за прогул — оформлюють відповідним наказом. Скачайте зразок наказу про звільнення за прогул без поважних причин, щоб дотримати вимог законодавства з праці та ДСТУ 4163:2020.
50604

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді