Сумісник на лікарняному: підказки від експерта

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
керівник експертної групи «Експертус Кадри» Цифрового видавництва Експертус, Київ
Поради надала керівник експертної групи «Експертус Кадри» Ольга Догадіна

Сумісник на лікарняному: підказки від експертаСтрахову виплату у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору/контракту, гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених законом, призначають і здійснюють за основним місцем роботи/діяльності. 

Як табелювати лікарняний сумісника

Допомогу по тимчасовій непрацездатності, зокрема у випадку догляду за хворою дитиною, допомогу по вагітності та пологах застрахованим особам, зокрема тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору, надають за основним місцем роботи/діяльності або за місцем роботи за сумісництвом/наймом у порядку, встановленому КМУ (ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV; далі — Закон № 1105).

Якщо в кабінеті страхувальника з’явився е-лікарняний сумісника, уповноважений із соціального страхування обов’язково розглядає його. Після цього: 

  • ухвалює рішення не оплачувати лікарняний, якщо працівнику призначили допомогу з тимчасової непрацездатності на основному місці роботи. Підстава — частина перша статті 22 Закону № 1105;
  • призначає допомогу з тимчасової непрацездатності, якщо працівник надав довідку, що йому не оплатили лікарняний на основному місці роботи. 

Сумісник на лікарняному: підказки від експертаЯк позначати оплачувану тимчасову непрацездатність у табелі обліку робочого часу?

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильно

Статті за темою

Усі статті за темою

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
104085

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9259

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
73550

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
25365

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
172251

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді