Для надання такої відпустки потрібно дотриматися однієї умови
Роботодавець надає відпустку без збереження зарплати за бажанням працівника, який став до роботи після звільнення з військової служби у зв’язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації, — тривалістю до 60 к. дн. (п. 20 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки).
Протягом якого періоду працівник може використати неоплачувану відпустку звільненим з військової служби або демобілізованим
Стаття 25 Закону про відпустки не обмежує строку, упродовж якого працівник може скористатися відпусткою. Це може бути й через місяць після того, як він став до роботи.
Будьте уважні: обов'язкова умова для оформлення відпустки після демобілізації
Отже, право на разову неоплачувану відпустку отримають працівники, які повернуться до роботи після військової служби, коли закінчиться особливий період чи Президент оголосить демобілізацію.
Відпустка без збереження заробітної плати є важливим інструментом для регулювання тимчасової відсутності працівника на роботі, зокрема у випадках, коли йому необхідно вирішити особисті чи важливі питання. Відпустка без збереження заробітної плати, спірні ситуації з якою виникають досить часто, несе помітні наслідки для нарахування заробітної плати та соціальних виплат. Усе про відпустки без збереження заробітної плати — у статті.
З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
Працівник написав «заява за свій рахунок» або «заява на відпустку за власний рахунок на період війни». Поясніть, що потрібно дотриматись мови закону та переписати заяву на відпустку без збереження заробітної плати. Зразок заяви скачайте у статті та надайте працівнику для прикладу. Поясніть, що відпустки без збереження заробітної плати є різних видів. У деяких випадках надавати чи ні таку відпустку залежить від роботодавця.
Працівники з інвалідністю належать до соціально незахищених верств населення. Вони потребують більше часу на відпочинок та лікування. Тому інваліди І-ІІІ груп мають пільги щодо тривалості та порядку надання відпустки інваліду. У цій статті — про відпустки інвалідам у воєнний час, про щорічні основні та додаткові відпустки працівникам з інвалідністю.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?