Обсяг допомоги з тимчасової непрацездатності для деяких категорій працівників компенсує втрату заробітної плати у стовідсотковому розмірі:
- особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (1-3 категорія);
- один з батьків або особа, яка їх замінює, у разі догляду за хворою дитиною віком до 14 років (яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи);
- ветерани війни, постраждалі учасники Революції Гідності та члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
- особи, віднесені до жертв нацистських переслідувань (Закон України «Про жертви нацистських переслідувань»);
- донори, які мають право на пільгу (Закон України «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові», ст. 20);
- особи, реабілітовані відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років» із числа тих, яких було піддано репресіям у формі (формах) позбавлення волі (ув’язнення) або обмеження волі чи примусового безпідставного поміщення здорової людини до психіатричного закладу за рішенням позасудового або іншого репресивного органу.
Для решти працівників повна компенсація втраченого заробітку можлива лише за наявності більш ніж 8 років страхового стажу. Інші отримують менші виплати:
- страховий стаж від 5 до 8 років — 70% середньої заробітної плати;
- страховий стаж від 3 до 5 років — 60% середньої заробітної плати;
- страховий стаж до 3 років — 50% середньої заробітної плати.
Що ж до працівників або гіг-спеціалістів резидента Дія Сіті, то їхні виплати становлять розмір заробітної плати, з якої фактично сплачено страхові внески.
За матеріалами Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області
Калькулятор календарних днів у періоді — зручна та потрібна функція для працівників кадрової служби та бухгалтерів. Калькулятор робочих днів, калькулятор днів з дати, калькулятор робочих днів між датами, калькулятор днів дати за днем та калькулятор місяців між датами — онлайн-помічник.
Щоб обчислити суму допомоги з тимчасової непрацездатності необхідно здійснити розрахунок страхового стажу для оплати лікарняних. Що входить в страховий стаж для лікарняного? Як визначити страховий стаж для оплати лікарняного? Як впливає страховий стаж на лікарняний? Відповіді на ці питання та все, що вам потрібно знати про страховий стаж для лікарняного — у статті.
Лікарняний лист — офіційний документ, що видається людині при встановленні її непрацездатності та є підставою для звільнення від основної роботи. Максимальний термін перебування на лікарняному в Україні різниться залежно від захворювання, його тяжкості, ускладнень. Усе про орієнтовні терміни тимчасової непрацездатності та граничний термін перебування на лікарняному — у статті.
За потреби по закінченню відпустки для догляду за дитиною до 3 років працівники вправі оформити відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною до 6 років, важкохворою або дитиною з інвалідністю. У статті ви знайдете зразок заяви та наказу на таку відпустку, а також дізнаєтеся чи зараховується цей період відпустки до стажу для надання щорічних відпусток та лікарняного, а також про те, як така відпустка впливає на розмір допомоги з тимчасової непрацездатності після повернення на роботу.
Лікарняний під час відпустки — це право працівника. Але як про це може дізнатися кадровик? Які його подальші дії? Чи відшкодовується лікарняний під час відпустки за власний рахунок? Які особливості має перенесення відпустки у зв’язку з хворобою? Чи оплачується лікарняний під час відпустки по догляду за дитиною? Про перенесення відпустки у зв’язку з лікарняним, — у статті.