Дізнайтесь, коли підприємство повинне вносити виправлення до трудової книжки
Попри запровадження електронних трудових книжок, за роботодавцями зберігається обов'язок оформлення паперової трудової книжки (на вимогу працівника, якого вперше приймають на роботу) та внесення до неї відповідних записів.
Як виправити неправильний або неточний запис про роботу в трудовій книжці
Так, оформити документ потрібно у п’ятиденний термін після прийняття на роботу. Трудова книжка при цьому зберігається у працівника, проте він може вимагати, щоб роботодавець вносив до неї відомості щодо прийняття на роботу, переведення, звільнення тощо.
Також роботодавці зобов'язані надавати допомогу зі внесенням виправлень: у разі виявлення неправильного або неточного запису (відомостей про роботу, переведення, нагородження тощо) виправлення виконується власником або уповноваженим ним органом (згідно з Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників).
Якщо ж підприємство, яке внесло хибний запис, ліквідоване, виправити запис може його правонаступник. Якщо ж немає і його, слід звертатися до обласних та міських державних архівів.
За інформацією Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Ситуація з практики: на підприємстві працюють лише дві особи — директор та головний бухгалтер. Чи має право директор сам внести запис до своєї трудової книжки про прийняття на роботу? Як має бути сформульований такий запис?
Трудова книжка — це літопис невтомної праці особи. Тож ставитися до заповнення трудової книжки кожен кадровик має вкрай відповідально. До уваги — основні вимоги до заповнення та відповідальність за неналежне ведення трудової книжки.
Страховий стаж — це один із ключових факторів, який впливає на право людини на пенсійне забезпечення, соціальні виплати та інші пільги. Тому перед роботодавцями та працівниками постає низка питань щодо його врегулювання. Що входить до страхового стажу для пенсії? Як зараховується стаж та чи зараховується навчання в трудовий стаж? Відповіді на ці та інші питання про трудовий стаж для виходу на пенсію — у статті.
Оформлення працівника на роботу фізичною особою-підприємцем (ФОП) в Україні має відбуватися відповідно до вимог трудового законодавства. Як ФОП прийняти працівника на роботу законно та швидко — у статті.
Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.