Держпраці нагадала, які суб'єкти господарювання мають дотримуватися вимог документа
Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» поширюється на всіх суб'єктів господарювання.
На кого поширюються норми Закону про трудові відносини в умовах воєнного стану
Так, Держпраці нагадала, що вимоги документа діють для усіх підприємств, установ, організацій в Україні незалежно від форми власності, виду діяльності і галузевої належності, представництв іноземних суб’єктів господарської діяльності в Україні, а також осіб, які працюють за трудовим договором, укладеним з фізичними особами в період дії воєнного стану (його введено Законом «Про правовий режим воєнного стану»).
Закон «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначає особливості проходження державної служби, служби в органах місцевого самоврядування та особливості трудових відносин.
За інформацією Схiдного міжрегiонального управлiння Держпрацi
Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
Що має врахувати кадровик, якщо працівник просить надати відпустку в умовах воєнного стану?