Оцифрування трудових книжок: алгоритм перевірки

ПФУ дав поради щодо попереднього контролю записів у документі

Оцифрування трудових книжок: алгоритм перевірки

Пенсійний фонд України оприлюднив алгоритм, за допомогою якого роботодавці та працівники можуть перевірити коректність даних у трудовій книжці перед поданням на оцифрування.

Отже, перевіряйте:

  • правильність написання:
    • прізвища, ім’я та по батькові (ПІБ) — повністю, без скорочень або заміни імені та по батькові ініціалами;
    • дати народження.
      Дані мають збігатися з паспортними.
      У разі зміни прізвища колишнє прізвище має бути закреслене однією рискою і поряд записане нове, а на внутрішньому боці обкладинки має бути вказаний документ, на підставі якого виправлено запис ( з реквізитами). Зміни завіряють підписом уповноваженої особи та печаткою.
  • наявність необхідних підписів та печаток на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки:
    • підпис власника трудової книжки;
    • підпис особи, відповідальної за видачу трудових книжок на підприємстві;
    • наявність печатки підприємства (або відділу кадрів), на якому заповнювалася трудова книжка.
  • записи у розділі «Відомості про роботу»:
    • у записах про прийняття та звільнення мають бути зазначені дати початку виконання роботи, повне найменування підприємства, назва посади чи професії, а також номери і дати наказів про прийняття або звільнення;
    • записи про звільнення чи переведення мають відповідати формулюванням чинного законодавства і містити посилання на відповідну статтю закону;
    • записи про звільнення мають бути засвідчені печатками.
      Зауважте: у разі зміни назви підприємства роблять запис про перейменування (зазначаючи розпорядчий акт з номером та датою) — окремим рядком.

Якщо виявите помилки, виправте їх перед скануванням. Також пам'ятайте, що, у разі відсутності у трудовій книжці необхідних записів про роботу, можна подати інші документи на підтвердження стажу. Якщо ж фактичне ім'я, прізвище чи по батькові власника не збігаються з тим, що зазначено у трудовій, факт належності документа встановлює суд.

За інформацією Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок запису про нагородження у трудовій книжці

Фіксувати в трудовій книжці нагородження і заохочення зобов’язує пункт 2.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58 (далі — Інструкція № 58). Що і як писати — визначає підрозділ «г» розділу 2 Інструкції № 58.
29465

Особливості зберігання трудових книжок

Під час оформлення на роботу всі працівники зобов’язані подавати на підприємство трудову книжку (у разі наявності) або відомості про трудову діяльність з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (витяг з електронної трудової книжки).
23063

Заповнення трудової книжки ФОП-роботодавцем

Коли фізична особа — підприємець починає використовувати найману працю, він автоматично стає роботодавцем. Саме з цього моменту виникає безліч запитань. Чи має ФОП заповнювати трудові книжки працівників у 2025 році? Що робити, якщо підприємець не має печатки? Чи оформлює ФОП трудову книжку особі, яка працевлаштовується вперше?
33798

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді