Діє Закон, що продовжує воєнний стан до 10 листопада

Блок під заголовком новини 1 Підпишіться на Telegram-канал Кадровик-01. Новини! Тримаємо руку на пульсі усіх змін без паніки та зайвої води

Ми вже відібрали головне для вас
Автор
провідний експерт із трудового законодавства Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, Київ
Розрахункова норма робочого часу на серпень та жовтень змінилася

Трудові відносини в умовах воєнного стану

8 серпня 2024 року газета «Голос України» опублікувала Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 23.07.2024 № 3891-ІХ (законопроєкт від 23.07.2024 № 11433; далі — Закон № 3891).

Закон № 3891 затверджує Указ Президента «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» від 23.07.2024 № 469/2024, за яким воєнний стан в Україні продовжують з 05:30 12 серпня 2024 року строком на 90 діб, — до 05:29 10 листопада 2024 року.

Діє Закон, що продовжує воєнний стан до 10 листопада

СКАЧАТИ

Під час воєнного стану продовжують діяти норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-IX (далі — Закон № 2136), який обмежує та скасовує окремі норми КЗпП. Зокрема, у цей час не застосовують норми статті 73 КЗпП (ч. 6 ст. 6 Закону № 2136). Отже, День Незалежності України, День захисників і захисниць України не вважаються святковими та неробочими днями. Розрахункова норма робочого часу на серпень та жовтень за п’ятиденним та шестиденним робочим тижнем змінилася.

Відтак, для стандартної «п’ятиденки» з вихідними днями у суботу та неділю норма тривалості робочого часу становить:

  • 22 робочих дня й 176 годин у серпні;
  • 21 робочий день і 168 годин у вересні;
  • 23 робочі дні та 184 години у жовтні.

Відпустку без збереження зарплати на час воєнного стану можемо надати працівникам по 9 листопада 2024 року включно. Період такої відпустки не включається до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Допоможуть організувати роботу підприємства під час воєнного стану консультації експертів:

Ірина Матійко

Головні зміни у трудовому законодавстві за І півріччя 2025 року

Статті за темою

Усі статті за темою

Виклик до ТЦК і СП: як оформити повідомлення працівнику

В умовах воєнного стану в Україні питання мобілізації та взаємодії з Територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП) набувають особливої актуальності. Для роботодавців це означає необхідність чіткого розуміння своїх обов’язків щодо оповіщення працівників про виклик до ТЦК. Невиконання цих вимог може призвести до серйозних юридичних наслідків. Як оповістити працівника про виклик до ТЦК — у статті
397

Робота під час повітряної тривоги

Праця під час повітряної тривоги — новий виклик воєнного стану як для працівників, так і для роботодавців. Цей досвід потребує адаптації, гнучкості та розуміння нових реалій. Яка оплата праці під час повітряної тривоги? Як діяти, якщо звучить сигнал повітряна тривога до початку робочого часу? Чи законною є вимога роботодавця працювати під час повітряної тривоги? Відповіді — у статті.
6636

Трудові відносини в умовах воєнного стану

Продовження воєнного стану залишає свій відбиток на всі сфери суспільного життя, у тому числі і на трудові відносини. Законодавство про працю передбачає обмеження, пов’язані з дією воєнного стану. Стаття допоможе розібратися з тим як приймати на роботу під час воєнного стану, як перевести працівника на іншу роботу та що передбачає зміна істотних умов праці під час воєнного стану.
8063

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді