Заява про прийняття на роботу рекомендованим листом: чи можливо?

769

Запитання

Потенційний працівник надіслав заяву про прийняття на роботу рекомендованим листом. Які дії кадрової служби в такому разі?

Відповідь

Насамперед зауважимо, що при укладенні трудового договору громадянин зобов’язаний подати паспорт або інший документ, що посвідчує особу, трудову книжку, а у випадках, передбачених законодавством, — також документ про освіту (спеціальність, кваліфікацію), про стан здоров’я та інші документи (ч. 2 ст. 24 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Заява про прийняття на роботу, надіслана поштою, без наявності інших документів, передбачених законодавством, не може бути підставою для укладання трудового договору.

Тому працівнику, що бажає працевлаштуватись на вакантну посаду, рекомендуємо надіслати поштою письмову відповідь, в якій, посилаючись на частину 2 статті 24 КЗпП запропонувати особисто звернутись у кадрову службу з документами, необхідними для працевлаштування. Причому, надана письмова відповідь не є підставою для відмови у працевлаштуванні іншій особі, яка може раніше звернутись до кадрової служби з усіма необхідними документами (зокрема, і на умовах сумісництва або неповного робочого часу).

Особливості трудових договорів із сумісниками

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Оформлення запису в трудовій про прийняття строковика на час відпустки з вагітності та пологів основної працівниці

Буде помилкою вказати у трудовій, що працівницю прийняли за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів. Як тоді зробити правильний запис?
16355

Колективний договір

Порядок укладання колективного договору викликає у роботодавців безліч запитань. Як має виглядати типовий колективний договір? Колективний договір: обов'язковий чи ні? Чи потрібно реєструвати колективний договір? Чи передбачено відповідальність за відсутність колективного договору? Знайдіть відповіді у статті
163723

Резюме у роботі кадровика

Резюме — це перший документ, який бачить роботодавець. Його мета — надати роботодавцю чітке уявлення про те, чому саме цей кандидат підходить для вакансії. Як обрати працівника за резюме? Відповідь на це та інші питання а також резюме (шаблон) — у статті.
1368