Працівниця перериває відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і стає до роботи. Коли потрібно попередити про звільнення працівника, що працює тимчасово на «декретній» посаді за сумісництвом?
Відповідь
На працівника, який працює за сумісництвом, поширюються всі права і обов’язки, передбачені трудовим законодавством України. Якщо працівник-сумісник працює на умовах строкового трудового договору, строк закінчення якого визначено фактичним виходом працівниці із відпустки для догляду за дитиною, то трудовий договір розривається на підставі пункту 2 статті 36 Кодексу законів про працю України.
Роботодавець не зобов’язаний попереджати або інформувати в інший спосіб працівника-сумісника про строк звільнення, оскільки трудовим договором цей строк вже визначено. Днем звільнення буде день, що передує дню виходу працівниці з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років.
Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.