Робота зовнішнього сумісника у вихідний день

2829

Запитання

Чи може зовнішній сумісник працювати повний робочий день у вихідний?

Відповідь

Загальні норми щодо встановлення на підприємствах, в установах, організаціях вихідних днів визначає КЗпП.

При п’ятиденному робочому тижні працівникам надають два вихідних дні на тиждень, а при шестиденному робочому тижні — один вихідний день (ст. 67 КЗпП).

Робота зовнішнього сумісника у вихідний деньЧитайте також: Робота у вихідні дні: обліковуємо та оплачуємо правильно

Загальний вихідний день — неділя. Другий вихідний день при п’ятиденному робочому тижні, якщо він не визначений законодавством, визначають графіком роботи підприємства, установи, організації, погодженим з профспілкою (профспілковим представником) підприємства, установи, організації, і, як правило, надають підряд з загальним вихідним днем.

На підприємствах, в установах, організаціях, зупинення роботи яких неможливе з виробничо-технічних умов або через необхідність безперервного обслуговування населення, а також на вантажно-розвантажувальних роботах, пов’язаних з роботою транспорту, вихідні дні надають в різні дні тижня почергово кожній групі працівників згідно з графіком змінності, що затверджує роботодавець за погодженням з профспілкою (профспілковим представником) підприємства, установи, організації (ст. 69 КЗпП).

Трудовий розпорядок на підприємствах, в установах, організаціях визначають правилами внутрішнього трудового розпорядку, затверджені трудовим колективом за роботодавця і профспілки (профспілкового представника) на основі типових правил (статті 142 КЗпП).

Тобто роботодавець самостійно встановлює режим роботи, тривалість робочого часу і часу відпочинку у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі з дотриманням норм законодавства про працю.

Мінсоцполітики (лист від 25.04.2018 № 184/0/22-18/13) повідомляє, що у вихідні дні (за графіком, визначеним на основному підприємстві) дозволено працювати за сумісництвом повний робочий день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не повинна перевищувати половини місячної норми робочого часу.

Ольга Догадіна,
провідний експерт Експертус Кадри

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
8830

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71747

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
24771

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
165979

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.
244259