Відпустка з вагітності та пологів для сумісниці

2648
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри

Запитання

Працівниця-сумісниця працює, хоча на основній роботі пішла у відпустку з вагітності та пологів. Як оформити їй цей період на роботі за сумісництвом? Що робити, коли працівниця не прийшла на роботу?

Відповідь

Допомогу з вагітності та пологів застрахованим особам, зокрема й тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору, надають за основним місцем роботи/діяльності або за місцем роботи за сумісництвом/наймом у порядку, встановленому КМУ (ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообо­в’я­зкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).

Чи може жінка працевлаштуватися під час допологової відпусткиОтримайте від працівниці довідку або копію рішення про призначення допомоги з вагітності та пологів за основним місцем роботи. На його підставі уповноважений із соцстраху на роботі за сумісництвом ухвалює рішення не призначати допомоги з вагітності та пологів за сумісництвом

Відпустка з вагітності та пологів для сумісниціВагітна працівниця на внутрішньому сумісництві: нюанси призначення виплат.

Зарплата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за роботу, яку він виконав (ч. 1 ст. 94 КЗпП). Роботодавець зо­бо­в’я­заний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи (ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР). 

Якщо жінка продовжує працювати, таку роботу обліковують у табелі, і роботодавець зо­бо­в’я­заний її оплатити. Жодних наказів для цього не потрібно. Достатньо, що в табелі є відпрацьований час. 

Якщо через певний час працівниця не вийшла на роботу: вирішила відпочити чи прийшов час пологів, у табелі ставте код «ВП» (цифровий 16). Підстава — е‑лікарняний. Оскільки в табелі не буде відпрацьованого робочого часу, бухгалтер не нараховуватиме зарплати. 

Відпустка з вагітності та пологів для сумісниціВагітність і пологи: чи можна оформити щорічну відпустку для сумісниці?

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Перевірки Держпраці під час воєнного стану», який відбудеться 23 травня. Спікер — посадова особа Держпраці. У програмі — підстави для перевірки, як уникнути штрафів, різниця між трудовим договором і ЦПХ.

❗️Якщо хочете отримати персональну відповідь від посадової особи Держпраці, поставте запитання до 20 травня включно в чат вебінару❗️

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Перевірки Держпраці під час воєнного стану

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Відпустка за сумісництвом: тривалість, види та порядок надання

Законодавство гарантує право сумісникам отримувати щорічну відпустку і за основним місцем роботи, і за сумісництвом. Який порядок надання відпустки суміснику, чи можлива відпустка за сумісництвом на одному підприємстві, чи вносити сумісників до графіка відпусток, чи передбачає законодавство відпустку на дітей суміснику — розкажемо у статті.
57412

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
117116

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є досить проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
85944

Наказ про звільнення сумісника

Звільнення з роботи працівника-сумісника здійснюється за наявності загальних підстав, передбачених законодавством.
66950

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості роботи за сумісництвом, специфіка оплати праці сумісників, роз’яснюємо у статті.
217600