Відпустка з вагітності та пологів для сумісниці
Запитання
Працівниця-сумісниця працює, хоча на основній роботі пішла у відпустку з вагітності та пологів. Як оформити їй цей період на роботі за сумісництвом? Що робити, коли працівниця не прийшла на роботу?
Відповідь
Допомогу з вагітності та пологів застрахованим особам, зокрема й тим, які здійснюють підприємницьку чи іншу діяльність та одночасно працюють на умовах трудового договору, надають за основним місцем роботи/діяльності або за місцем роботи за сумісництвом/наймом у порядку, встановленому КМУ (ч. 1 ст. 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV).
Чи може жінка працевлаштуватися під час допологової відпусткиОтримайте від працівниці довідку або копію рішення про призначення допомоги з вагітності та пологів за основним місцем роботи. На його підставі уповноважений із соцстраху на роботі за сумісництвом ухвалює рішення не призначати допомоги з вагітності та пологів за сумісництвом.
Вагітна працівниця на внутрішньому сумісництві: нюанси призначення виплат.
Зарплата — це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку роботодавець виплачує працівникові за роботу, яку він виконав (ч. 1 ст. 94 КЗпП). Роботодавець зобов’язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи (ч. 2 ст. 30 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР).
Якщо жінка продовжує працювати, таку роботу обліковують у табелі, і роботодавець зобов’язаний її оплатити. Жодних наказів для цього не потрібно. Достатньо, що в табелі є відпрацьований час.
Якщо через певний час працівниця не вийшла на роботу: вирішила відпочити чи прийшов час пологів, у табелі ставте код «ВП» (цифровий 16). Підстава — е‑лікарняний. Оскільки в табелі не буде відпрацьованого робочого часу, бухгалтер не нараховуватиме зарплати.
Вагітність і пологи: чи можна оформити щорічну відпустку для сумісниці?