Звільнення для прийняття на іншу роботу за конкурсом: що робити з матеріально відповідальним працівником

1855
Автор
порталу «Кадровик-01»

Запитання

Матеріально відповідальний працівник пройшов конкурс на посаду на іншому підприємстві і хоче звільнитися. Чи має він на це право та чи повинен відпрацювати два тижні?

Відповідь

Законодавство не забороняє оголошувати конкурс на підприємствах, в установах, організаціях будь-якої форми власності. 

КЗпП не містить вимоги щодо «відпрацювання» працівником, який бажає звільнитися за власним бажанням. Працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням та письмово попередити роботодавця про це за два тижні. 

Якщо працівник не може продовжувати роботу з поважних причин, роботодавець повинен розірвати трудовий договір у термін, про який просить працівник (ч. 1 ст. 38 КЗпП). Серед таких причин — прийняття на іншу роботу за конкурсом. Законодавство не передбачає, щоб роботодавець узгодив звільнення працівника з поважних причин. Адже працівник реалізовує своє законне право, а роботодавець вимушений погодитися звільнити працівника (постанова Касаційного цивільного суду Верховного Суду (далі — КЦС ВС) від 31.10.19 у справі № 1340/6082/18; постанова КЦС ВС від 25.11.19 у справі № 201/1384/16-ц). 

КЗпП не встановлює окремих умов для звільнення матеріально відповідальних працівників. Безпосередній керівник такого працівника подає роботодавцеві доповідну записку, на підставі якої: 

  • створіть комісію для документального оформлення; 
  • оформте у двох примірниках акт приймання-передавання документації / матеріальних цінностей.

Звільняйте працівника за стандартним алгоритмом.

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Звільнення за власним бажанням: стаття, оформлення, відпрацювання

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
670973

Зразок наказу про звільнення за власним бажанням

Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
93894

Зразки заяв про звільнення з роботи

Законодавство про працю надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
676490

Наказ про звільнення

Трудові відносини, які виникли на підставі безстрокового чи строкового трудового договору або контракту, можуть бути припинені як з ініціативи працівника, так і з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Незалежно від того, хто ініціює звільнення, кадровик готує наказ про звільнення працівника. Зразки документів ми підготували для вас у статті.
305840

Зразок наказу про звільнення в зв’язку з переїздом

Однієї із поважних причин звільнення за власним бажанням є переїзд на нове місце проживання. У зв’язку з цим працівник вправі вимагати розірвання трудових відносин у строк, про який він просить. Тобто попереджати про своє звільнення за два тижні у такому випадку не потрібно.
17299