Звільнення для прийняття на іншу роботу за конкурсом: що робити з матеріально відповідальним працівником

1129
Автор
порталу «Кадровик-01»

Запитання

Матеріально відповідальний працівник пройшов конкурс на посаду на іншому підприємстві і хоче звільнитися. Чи має він на це право та чи повинен відпрацювати два тижні?

Відповідь

Законодавство не забороняє оголошувати конкурс на підприємствах, в установах, організаціях будь-якої форми власності. 

КЗпП не містить вимоги щодо «відпрацювання» працівником, який бажає звільнитися за власним бажанням. Працівник має право розірвати трудовий договір за власним бажанням та письмово попередити роботодавця про це за два тижні. 

Якщо працівник не може продовжувати роботу з поважних причин, роботодавець повинен розірвати трудовий договір у термін, про який просить працівник (ч. 1 ст. 38 КЗпП). Серед таких причин — прийняття на іншу роботу за конкурсом. Законодавство не передбачає, щоб роботодавець узгодив звільнення працівника з поважних причин. Адже працівник реалізовує своє законне право, а роботодавець вимушений погодитися звільнити працівника (постанова Касаційного цивільного суду Верховного Суду (далі — КЦС ВС) від 31.10.19 у справі № 1340/6082/18; постанова КЦС ВС від 25.11.19 у справі № 201/1384/16-ц). 

КЗпП не встановлює окремих умов для звільнення матеріально відповідальних працівників. Безпосередній керівник такого працівника подає роботодавцеві доповідну записку, на підставі якої: 

  • створіть комісію для документального оформлення; 
  • оформте у двох примірниках акт приймання-передавання документації / матеріальних цінностей.

Звільняйте працівника за стандартним алгоритмом.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Заява про звільнення за власним бажанням

Якщо працівник прийняв рішення завершити кар’єру в компанії, неодмінно шукатиме бланк заяви на звільнення за власним бажанням. Роз’ясніть працівнику, що оформлення такої заяви залежить від причини звільнення. Скачайте та покажіть колезі зразок заяви на звільнення за власним бажанням.
282347

Як зробити запис в трудовій книжці про звільнення за власним бажанням

Запис про звільнення за власним бажанням в трудовій книжці повинен відображати точне формулювання законодавчої норми про звільнення з цієї причини. Які варіанти запису про звільнення за власним бажанням можуть бути та зразки таких записів, — у статті.
129136

Зразок наказу про звільнення за власним бажанням

Роботодавець може звільнити працівника за власним бажанням у строк, про який він просить, у разі неможливості продовжити роботу. Також є ще одна поважна причина, коли працівник може звільнитися за власним бажанням без попередження за два тижні.
86857

Звільнення за власним бажанням: стаття, оформлення, відпрацювання

Звільнення працівника за власним бажанням — процедура, через яку виникає не менше судових спорів, ніж через інші підстави для звільнення. Крім того, звільнення за власним бажанням викликає додаткові запитання через воєнний стан в Україні. Порядок такого звільнення та його особливості під час війни, роз’яснюємо у статті
652377

Зразки заяв про звільнення з роботи

Трудове законодавство надає право працівникам розривати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника за два тижні. Але на час дії воєнного стану є поважна причина для звільнення без попередження. Детальніше читайте у статті.
632248