Призупинення трудового договору та особові картки працівників

1693

Запитання

З працівником призупинили трудовий договір: чи потрібно відзначити це у доповненні до особового листка з обліку кадрів особової справи та до картки П-2?

Відповідь

Перелік документів особової справи регламентує пункт 12 глави 2 розділу IV Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5 (далі — Правила № 1000/5). 

Призупинення дії трудових договорів: рекомендації із судової практики

Особова справа має містити лише документи, що передбачають Правила № 1000/5. Максимально — 25 видів документів. Якщо в Правилах № 1000/5 немає певного виду документів, до особової справи таких документів не долучають. 

Також не вносьте запису про призупинення трудового договору і до особової картки працівника П-2 (далі — особова картка). 

Законодавство не містить норми, яка прямо визначала би, як роботодавцю вести розділ IV «Призначення та переведення». Проте роботодавець зобов'язаний ознайомити працівника з кожним записом, що вносить до трудової книжки на підставі наказу/розпорядження про призначення на роботу, переведення і звільнення під розписку в особовій картці, в якій має повторюватися запис із трудової книжки/вкладиша (п. 2.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі — Інструкція № 58). 

Призупинення трудового договору та особові картки працівниківЗаписи у трудовій книжці: що перевірятиме інспектор з праці

Роботодавець зо­бо­в’я­заний вносити на вимогу працівника до трудової книжки, що зберігає працівник, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП). 

Призупинення трудового договору та особові картки працівниківЧи подавати на вебпортал ПФУ інформацію про призупинення дії трудового договору

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
5040

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
73437

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
31804