Призупинення трудового договору та особові картки працівників

1251

Запитання

З працівником призупинили трудовий договір: чи потрібно відзначити це у доповненні до особового листка з обліку кадрів особової справи та до картки П-2?

Відповідь

Перелік документів особової справи регламентує пункт 12 глави 2 розділу IV Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5 (далі — Правила № 1000/5). 

Призупинення дії трудових договорів: рекомендації із судової практики

Особова справа має містити лише документи, що передбачають Правила № 1000/5. Максимально — 25 видів документів. Якщо в Правилах № 1000/5 немає певного виду документів, до особової справи таких документів не долучають. 

Також не вносьте запису про призупинення трудового договору і до особової картки працівника П-2 (далі — особова картка). 

Законодавство не містить норми, яка прямо визначала би, як роботодавцю вести розділ IV «Призначення та переведення». Проте роботодавець зобов'язаний ознайомити працівника з кожним записом, що вносить до трудової книжки на підставі наказу/розпорядження про призначення на роботу, переведення і звільнення під розписку в особовій картці, в якій має повторюватися запис із трудової книжки/вкладиша (п. 2.5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58; далі — Інструкція № 58). 

Призупинення трудового договору та особові картки працівниківЗаписи у трудовій книжці: що перевірятиме інспектор з праці

Роботодавець зо­бо­в’я­заний вносити на вимогу працівника до трудової книжки, що зберігає працівник, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП). 

Призупинення трудового договору та особові картки працівниківЧи подавати на вебпортал ПФУ інформацію про призупинення дії трудового договору

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Призупинення трудового договору в умовах воєнного стану

Призупинення трудових відносин — досить актуальна процедура під час воєнного стану. Що таке призупинення трудового договору? Як законно та ефективно здійснити призупинення трудового договору в умовах воєнного стану та повернути працівників на роботу? Як слід оформляти кадрові документи у такому разі та що необхідно знати про наслідки призупинення трудового договору? Покроковий алгоритм дій кадровика з підказками чекає на вас у статті.
88909

Ключове про трудовий договір зі зразком

Конституція України кожному громадянину гарантує право на працю. Реалізація цього права починається з укладання трудового договору. Що таке трудовий договір та його види? Який вид та форму договору обрати? З якого моменту трудовий договір вважається укладеним? У чому полягає відмінність трудового договору від цивільно-правових договорів? Як виглядає приклад трудового договору? Які можливості діють в період воєнного стану? Ми підготували для вас роз’яснення та зразок трудового договору.
260527

Як припинити дію колдоговору

Колективний договір — це угода між роботодавцем (або об’єднанням роботодавців) та представницьким органом працівників, яка встановлює взаємні права, обов’язки і відповідальність сторін щодо регулювання виробничих (робочих) відносин. Усе про припинення дії колективного договору — у статті.
4759

Зміна істотних умов трудового договору

Зміна умов трудового договору — це процедура, яка передбачає внесення змін до існуючих умов праці, визначених у трудовому договорі. Це може стосуватися зміни заробітної плати, графіку роботи, посадових обов’язків та інших умов. Більш детально про зміну умов трудового договору та про те, чи можна змінювати істотні умови трудового договору – у статті.
8613

Стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин — не правомірно

З назви статті вже зрозуміло, що проведення стажування на робочому місці до оформлення трудових відносин є порушенням чинного законодавства. Але проходження стажування законодавчо передбачено для певних категорій осіб, зокрема, студентів, безробітних, державних службовців тощо.
75617