Сумісництво на повну ставку дозволено не всім

26858

Запитання

Чи можна прийняти за сумісництвом працівника на повну ставку за змінним графіком роботи?

Відповідь

Якщо за основним місцем роботи працівника підприємство державної форми власності, то згідно з п. 4 постанови КМУ «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 заборонено працювати за сумісництвом керівникам, їх заступникам, керівникам структурних підрозділів (цехів, відділів, лабораторій тощо) та їх заступникам, за винятком наукової, викладацької, медичної і творчої діяльності.

Усе про сумісництво: добірка для кадровика

Для працівників державних підприємств постановою КМУ від 03.04.1993 № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» (далі — Постанова № 245) встановлено обмеження щодо тривалості роботи за сумісництвом не більш ніж чотири години на день (п.2 Постанови № 245).

Чи можливе подвійне сумісництво?

Сумісництво на повну ставку дозволено не всім
Ірина Потаповакерівник експертної групи Експертус Кадри
Поряд із виконанням роботи за сумісництвом, працівник може виконувати додаткову роботу за суміщенням

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях (далі — підприємство), якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін (ч. 2 ст. 21 Кодексу законів про працю України).

Переглянути відео «Сумісництво та суміщення у запитаннях і відповідях»

Отже, прийняти працівника, що працює за основним місцем роботи повний робочий час, за сумісництвом на повний робочий час не заборонено, якщо немає обмежень щодо роботи за сумісництвом.


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
8830

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71748

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
24771

Прийняття на роботу за сумісництвом: форма наказу

Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
165979

Сумісництво: особливості роботи й оформлення

Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.
244265