Пам'ятайте про нормативні зміни після впровадження воєнного стану
Можливість поєднувати зайнятість за основним місцем роботи та за сумісництвом гарантовані Кодексом законів про працю України (якщо інше не передбачено законодавством, колективним договором або угодою сторін — ч. 1 ст. 21 КЗпП).
Робота за сумісництвом
Робота за сумісництвом виконується на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час (на тому ж або на іншому підприємстві). Важливо, що години роботи за основним місцем та за сумісництвом не можуть збігатися.
Заробітна плата при цьому нараховується сумісникам за фактично виконану роботу.
У податковій служби зауважили, що після початку повномасштабного вторгнення було скасовано деякі рішення Кабінету Міністрів стосовно сумісництва:
- постанова Кабінету Міністрів України від 3 квітня 1993 року № 245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій»;
- постанова Кабінету Міністрів України від 04 березня 2015 року № 81 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції».
За матеріалами Головного управління ДПС у Дніпропетровській області
Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.