Насамперед роботодавцеві слід пам'ятати, що неповнолітню особу (від 14 до 18 років) можна прийняти на роботу лише після попереднього медичного огляду. І такий огляд працівник має проходити щорічно, аж поки не досягне 21 року.
Як оформити практику учнів професійно-технічного закладу освіти: алгоритм зі зразком
Також Кодекс законів про працю України забороняє встановлювати для неповнолітніх працівників випробувальний термін (ч. 3 ст. 26). На права цієї категорії працівників запровадження воєнного стану не вплинуло.
Законодавством заборонено залучати осіб до 18 років до таких робіт:
Що ж до укладення трудового договору , то він обов’язково має бути в письмовій формі (п. 5 ч. 1 ст. 24 КЗпП).
Для неповнолітніх осіб встановлюють скорочену тривалість робочого часу (до 24 або 36 годин на тиждень залежно від віку).
Водночас тривалість щорічної основної відпустки для таких працівників більша і становить 31 календарний день і надається у зручний для працівника час.
За інформацією Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці
Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
КМУ від 28.03.1997 № 278 визначає сезонні галузі та сезонні роботи
Трудовим законодавством передбачено можливість працевлаштовувати працівників на сезон. Однак, трудовий договір з сезонними працівниками викликає низку питань у роботодавців. Як оформити трудові відносини із сезонними працівниками? Як має виглядати трудовий договір з тимчасовими працівниками (зразок)? Відповіді на ці питання та всі секрети укладення трудових договорів із сезонними працівниками — у статті.
Під час прийняття на сезонну роботу, працівник має насамперед написати заяву. Обов’язково у такій заяві потрібно вказати про сезонний характер роботи.
Укладення будь-якого трудового договору оформлюємо наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу про прийняття працівника на роботу.