Цивільно-правовий договір: коли це порушення

За недотримання вимог законодавства загрожує штраф

Цивільно-правовий договір: коли це порушення

Насамперед слід розрізняти два типи угод: трудові та цивільно-правові.

Договір підряду VS трудовий договір: урахуйте ризики та убезпечтеся від штрафу

Так, трудовий договір укладається у відповідності до Кодексу законів про працю і передбачає, що працівник виконує роботу, яка визначається посадовими обов'язками.

При цьому особа дотримується правил внутрішнього розпорядку, а в самому договорі визначають посаду, оплату праці (не менше мінімальної зарплати) та дату початку виконання робіт.

Роботодавець має видати наказ про прийняття працівника і зробити відповідний запис у трудовій книжці.

А цивільно-правові відносини визначає Цивільний кодекс, при цьому працівник зобов’язується виконати певну роботу, а роботодавець — оплатити її.

Важливо, що розмір винагороди ніяк не залежить від розміру мінімальної заробітної плати. Жодних соціальних гарантій для працівників за таких умов немає.

У Держпраці наголосили, що цивільно-правові договори укладають лише для виконання конкретної роботи, що спрямована на одержання результату праці, а після досягнення мети договір вважається виконаним і його дія припиняється.

Тобто такі відносини не передбачають системного характеру, коли працівник постійно перебуває на своєму робочому місці та отримує регулярну оплату праці.

Якщо ж за системних відносин укладено цивільно-правовий договір, таку ситуацію оцінюють як фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника  на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків.

Укладення цивільно-правового договору для системних трудових відносин розцінюють як злісне порушення законодавства про працю, за яке передбчена накладається фінансова відповідальність.

За інформацією Управління інспекційної діяльності у Чернівецькій області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці

Як провести скорочення чисельності та штату

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про роботу, відпустку та звільнення сезонних працівників

Сезонна робота — це одна з найбільш поширених форм працевлаштування в різних сферах діяльності, таких як сільське господарство, будівництво, туризм, роздрібна торгівля та інші. Вона є чудовою можливістю для працівників знайти тимчасову зайнятість, а для роботодавців — вирішити питання з підвищеною потребою у працівниках у пік сезону. Однак процес найму сезонних працівників має свої особливості, а відпустка на сезонній роботі викликає низку питань. Усе про оформлення відпустки сезонним працівникам – у статті.
4872

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
71693

Оформлення наказу про прийом за строковим трудовим договором на час відпустки з вагітності та пологів

Кадровики зазначають у наказах про прийняття на час відпустки з вагітності та пологів, що приймають працівника тимчасово. Але це помилка. В наказі необхідно вказати вид трудового договору на час такої відпустки: строковий трудовий договір
30775

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді