Лікарняний під час відпустки: чи можна проігнорувати на прохання працівника-сумісника?

507
Автор
шеф-редактор Експертус Кадри

Запитання

Сумісник під час щорічної відпустки перехворів та приніс довідку про оплату лікарняного за основним місцем роботи. Він просить, щоб відпустку у зв’язку з хворобою не переносили, адже відпускні вже виплатили, а е-лікарняний за сумісництвом не буде оплачуватись. Чи можна погодитись на це?

Відповідь

Щорічну відпустку переносять на інший період або продовжують у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). 

Як діяти кадровику, якщо збіглися щорічна відпустка, хвороба та звільнення

Роботодавець повинен перенести або продовжити щорічну відпустку незалежно від того, чи оплачувана тимчасова непрацездатність у працівника — основного чи сумісника

Чи притягнуть роботодавця до відповідальності? Під час воєнного стану — малоймовірно. По-перше, інспектор праці перевірить, чи перенесли суміснику відпустку, тільки якщо сам працівник чи профспілка поскаржиться на роботодавця. По-друге, навіть якщо інспектор праці видасть припис усунути порушення, роботодавець може наказом перенести на інший період частину щорічної відпустки, що збіглася з лікарняним

Якщо роботодавець виконає у повному обсязі та у встановлений строк припис інспектора праці, передбачені статтею 265 КЗпП штрафи не застосовують (ст. 16 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ). 

Отже підприємству не загрожує штраф у розмірі мінімальної зар­плати. Хоча залишається ризик, що посадову особу можуть притягнути до адміністративної відповідальності.

Огляд змін трудового законодавства за перше півріччя 2024

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Покладення обов’язків на час відпустки: оформлюємо заміну правильно

На час відпустки основного працівника передбачена можливість виконання його обов’язків іншим працівником. Як правильно оформити покладання обов’язків на час відпустки, зокрема, коли директор йде у відпустку, читайте у статті
72384

Щорічна відпустка у перший рік роботи

Для тих працівників, які тільки починають трудовий шлях та й для інших новопризначених робітників нерідко актуальним є питання — перша відпустка через скільки місяців? Про нюанси отримання щорічної відпустки у перший рік роботи та про її тривалість читайте у статті.
11833

Наказ на відпустку без збереження заробітної плати

Українці користуються правом на відпустку без збереження заробітної плати не лише для відпочинку, а й для життєво важливих справ, до яких примусила війна. Щоб полегшити роботу кадровиків, ми підготували зразок наказу на відпустку без збереження заробітної плати та зразок наказу на відпуску без збереження заробітної плати на період воєнного стану
167596

Калькулятор днів відпустки

Виникли проблеми з тим, як розрахувати кількість відпускних днів? Шукаєте розрахунок днів невикористаної відпустки при звільненні онлайн? Переймаєтесь як розрахувати кількість днів відпустки за фактично відпрацьований час та як порахувати кількість днів невикористаної відпустки? Рішення усіх питань — наш калькулятор відпусток онлайн.
512147