Лікарняний під час відпустки: чи можна проігнорувати на прохання працівника-сумісника?

1364
Автор
шеф-редактор Експертус Кадри Цифрового видавництва Експертус, експерт з трудового права, Київ

Запитання

Сумісник під час щорічної відпустки перехворів та приніс довідку про оплату лікарняного за основним місцем роботи. Він просить, щоб відпустку у зв’язку з хворобою не переносили, адже відпускні вже виплатили, а е-лікарняний за сумісництвом не буде оплачуватись. Чи можна погодитись на це?

Відповідь

Щорічну відпустку переносять на інший період або продовжують у разі тимчасової непрацездатності працівника, засвідченої у встановленому порядку (п. 1 ч. 2 ст. 11 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР). 

Як діяти кадровику, якщо збіглися щорічна відпустка, хвороба та звільнення

Роботодавець повинен перенести або продовжити щорічну відпустку незалежно від того, чи оплачувана тимчасова непрацездатність у працівника — основного чи сумісника

Чи притягнуть роботодавця до відповідальності? Під час воєнного стану — малоймовірно. По-перше, інспектор праці перевірить, чи перенесли суміснику відпустку, тільки якщо сам працівник чи профспілка поскаржиться на роботодавця. По-друге, навіть якщо інспектор праці видасть припис усунути порушення, роботодавець може наказом перенести на інший період частину щорічної відпустки, що збіглася з лікарняним

Якщо роботодавець виконає у повному обсязі та у встановлений строк припис інспектора праці, передбачені статтею 265 КЗпП штрафи не застосовують (ст. 16 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» від 15.03.2022 № 2136-ІХ). 

Отже підприємству не загрожує штраф у розмірі мінімальної зар­плати. Хоча залишається ризик, що посадову особу можуть притягнути до адміністративної відповідальності.

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразок заяви про перенесення відпустки

Наприкінці кожного року підприємства затверджують графік відпусток працівникам. Іноді у працівників виникає необхідність використати відпустку поза графіком. Щоб це реалізувати, зокрема, — працівник має написати заяву про перенесення відпустки на інший період.
37933

Порядок надання щорічної основної відпустки у мирний час і в умовах воєнного стану

Право на щорічну основну відпустку мають усі працівники. Зміни в законодавстві через воєнний стан торкнулися і відпусток. Тож, як надається щорічна основна відпустка та які її особливості, роз’яснюємо у статті.
193784

Щорічні додаткові відпустки: види та порядок надання

Як і кому надавати щорічні додаткові відпустки — питання актуальне для кадровика протягом усього року. Як визначити тривалість таких відпусток, який стаж зараховувати та чим відрізняються щорічні додаткові від інших видів відпусток — дізнайтеся у статті.
57763