Запис про призначення, переведення та звільнення в особовій картці працівника

2117

Запитання

Яким чином вносити записи про призначення, переведення чи звільнення з роботи в особовій картці працівника?

Відповідь

Типова форма № П-2 «Особова картка працівника» затверджена наказом Держстату та Міноборони від 25.12.2009 № 495/656. Це основний первинний документ з обліку особового складу.

Запис про призначення, переведення та звільнення в особовій картці працівника
Ірина Іванченкошеф-редактор Експертус Кадри
Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток

Мінсоцполітики у листі від 12.12.2016 №1648/0/101-16/28 надало роз’яснення, що особову картку заповнюють на усіх працівників (у тому числі на сумісників) в одному примірнику на підставі відповідних документів:

  • паспорта,
  • трудової книжки,
  • диплома,
  • військового квитка тощо.

Відповідно до п. 2.5 «Інструкції про порядок ведення трудових книжок», затвердженої наказом Міністерств праці, юстиції, соціального захисту населення України № 58 від 29.07.1993 з кожним записом, що заноситься до трудової книжки, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний ознайомити працівника під підпис в особовій картці П-2, в якій має повторюватися відповідний запис з трудової книжки (вкладиша).

Як внести до трудової книжки пропущений запис

Відомості про прийняття, переведення або звільнення з роботи зазначають у розділі IV «Призначення і переведення» особової картки працівника на підставі відповідного наказу (розпорядження).

Якщо працівник відмовився ознайомлюватись під підпис в особовій картці про призначення, переведення або звільнення, чинним законодавством не передбачено нормативно-правового акта, що підтверджує дії працівника чи відмову у їх вчиненні, не зафіксованих у письмовій формі. Утім, відповідно до позиції Мінсоцполітики, з метою фіксації та підтвердження дій працівника посадовими особами підприємств, установ та організацій можливе складання акта в довільній формі.

За матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області


⚡ ТОП-5 консультацій ⚡


Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Внутрішнє сумісництво: наказ, особова картка, облік робочого часу

З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
75403

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
173735

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27470

Облік відпусток в особовій картці П-2

Стаття 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР зобов’язує роботодавця вести облік відпусток працівникам. Форми обліку Закон не визначає. На практиці облік усіх відпусток ведуть за допомогою картки П-2. Підстава внести дані — наказ про відпустку.
31114