Сумісництво за тією посадою, що й основна

2676

Запитання

Штатним розписом передбачено дві посади інспектора з кадрів, одна з яких вакантна. Чи можна прийняти на цю вакантну посаду на умовах сумісництва інспектора з кадрів, що вже працює в організації?

Відповідь

Деякі фахівці вважають це неможливим з огляду на те, що у визначенні поняття «сумісництво» законодавець використовує словосполучення «інша регулярна оплачувана робота». Однак можна навести кілька контраргументів:

  • законодавством прямо не передбачено заборони на сумісництво за однією й тією ж посадою, професією, спеціальністю;
  • слово «інший» має декілька значень, одне з яких — «ще який-небудь із ряду однорідних предметів, явищ».

Можна стверджувати, що прийняття інспектора з кадрів на аналогічну вакантну посаду в тій самій організації за сумісництвом є таким, що не суперечить вимогам законодавства про працю.

При цьому не виключається можливість запровадження суміщення професій (посад) замість сумісництва. Однак, зважаючи на те, що однією з характерних ознак сумісництва є виконання працівником роботи у час, вільний від виконання обов’язків за основним трудовим договором (тобто інтенсивність праці залишається незмінною, але збільшується тривалість робочого часу), на відміну від суміщення професій (посад), яке полягає у виконанні працівником додаткових трудових обов’язків у робочий час при його незмінній тривалості, роботодавець може бути зацікавлений саме в укладенні трудового договору про роботу на умовах сумісництва.

Інтеграція ветерана в колектив: як налагодити комунікацію та співпрацю

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про звільнення сумісника

Звільнення з роботи працівника-сумісника здійснюється за наявності загальних підстав, передбачених законодавством.
87739

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
109481

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9632

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
74984

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
26074