Соціальна відпустка «на дітей» суміснику в трьох організаціях: так чи ні?

1231

Запитання

На скількох підприємствах сумісник має право на додаткову відпустку працівникам із дітьми?

Відповідь

Працівник-сумісник має право на додаткову відпустку працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — інваліда з дитинства підгрупи А І групи (далі — відпустка на дітей), на загальних підставах.

Незалежно від того, внутрішнє сумісництво чи зовнішнє, з працівником укладають окремий трудовий договір. За кожним трудовим договором він набуває право на відпустку на дітей за наявності підстав, передбачених статтею 19 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки).

Стаття 2 Закону про відпустки гарантує право на відпустки всім громадянам, які перебувають у трудових відносинах із підприємствами, установами, організаціями, а також працюють за трудовим договором у фізособи.

Робота за сумісництвом — форма працевлаштування за трудовим договором, як правило, на умовах неповного робочого часу. При роботі на умовах неповного робочого часу гарантовано недопущення будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників (ч. 3 ст. 56 КЗпП).

У законодавстві відсутня норма, що соціальні відпустки надають працівникам лише за основним місцем роботи. Тому сумісники мають право на соціальні відпустки, зокрема на відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відпустку працівникам, які мають дітей. До того ж, у більшості випадків неможливо перевірити, чи працювала особа на іншому підприємстві за сумісництвом у календарному році.

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Усе про відпустки: спецпідбірка для кадровика

З початком відпускної кампанії як у кадровиків та бухгалтерії, так і у працівників виникає немало запитань щодо відпусток, зокрема, про особливості їх надання під час воєнного стану. Відповідні на запитання знайдете в спеціальній підбірці про відпустки
47426

Відпустка одинокій матері

Одинокою матір’ю вважають жінку, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдову; іншу жінку, яка виховує й утримує дитину.
81513