Оплата при неповному робочому часу

1447

Запитання

Працівника прийнято за сумісництвом з тривалістю робочого дня — 1 година. Чи може в штатному розписі стояти оклад 3200 грн., а фактично цей працівник отримуватиме 400 грн.?

Відповідь

Відповідно до частини 1 статті 56 КЗпП неповний робочий день або неповний робочий тиждень може бути встановлено за угодою між працівником і роботодавцем як під час прийняття на роботу, так і згодом.

Працю у цих випадках оплачують пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ч. 2 ст. 56 КЗпП). Працівнику, який працює на умовах неповного робочого часу і не виконав місячну норму робочого часу, доплачувати до мінімального розміру зарплати не потрібно.

Читайте також:

Військовозобов’язані в кадрах: приймаємо, увільняємо, звільняємо правильнои

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Наказ про звільнення сумісника

Звільнення з роботи працівника-сумісника здійснюється за наявності загальних підстав, передбачених законодавством.
83335

Сумісництво та суміщення: принципова різниця, яку необхідно врахувати

Сумісництво і суміщення професій і посад є проблемним питанням для працівників кадрових служб. Нерідко сумісництво та суміщення в трудовому праві плутають або, ще гірше, ототожнюють їх. У статті ви знайдете все про сумісництво і суміщення, порівняльна характеристика яких є дуже важливою. Отже, сумісництво і суміщення: в чому різниця?
108070

Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом

Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
9340

Трудовий договір про роботу за сумісництвом: укладаємо правильно

Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
73833

Види відпусток для сумісників

Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
25468