Присвоєння працівнику суміжної професії: чи відображати в документах?

3220

Запитання

Підприємство присвоїло працівнику другу (суміжну) професію. Чи вносити інформацію про те до трудової книжки та особової картки працівника?

Відповідь

Запис про другу (суміжну) професію слід вносити і до трудової книжки, і до особової картки.

До трудової книжки запис про присвоєння суміжної професії вноситься так:

  • у графі 1 — ставиться порядковий номер запису;
  • у графі 2 — указується дата отримання другої професії;
  • у графі 3 — «Відомості про роботу» робиться запис: «Отримана друга професія НАЗВА ПРОФЕСІЇ»;
  • у графі 4 — вказуються відповідне посвідчення, його номер і дата (якщо навчання проводиться за договором у навчальному закладі), або номер і дата наказу про присвоєння розряду (наказ робиться на підставі протоколу кваліфікаційної комісії, якщо навчання проводиться безпосередньо на підприємстві).

До особової картки вноситься у розділ «Призначення і переведення».

  • у графі 1 (ДАТА) — ставиться дата отримання другої професії;
  • у графі 2 (Назва структурного підрозділу (код) — назва підрозділу;
  • у графі 3 — назва другої отриманої професії, код за КП;
  • у графі 4 — присвоєний за другою професією розряд;
  • у графі 5 (Підстава) — вказуються відповідне посвідчення, його номер і дата (якщо навчання проводиться за договором у навчальному закладі), або номер і дата наказу про присвоєння розряду.
  • у графі 6 — необхідно отримати підпис працівника.

Відновлення бронювання у Дії

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Внутрішнє сумісництво: наказ, особова картка, облік робочого часу

З листа до редакції: «Декілька років тому ми дозволили жінці-лаборанту працювати у вільний від основної роботи час за внутрішнім сумісництвом у тій же лабораторії прибиральником виробничих приміщень. За таку роботу ми доплачували їй 50% окладу прибиральника. Зараз ця працівниця вирішила відмовитися від роботи прибиральника. Який слід видати наказ? Оскільки раніше було видано наказ про дозвіл працювати за сумісництвом, то тепер маємо написати «не дозволяємо надалі працювати»? Чи як правильно?»
76564

Особова картка П-2: як вести

Особова картка — основний обліковий документ працівника. Роботодавець обліковує особовий склад підприємства за допомогою картотеки особових карток.
176625

Відповідальність за неведення особової картки П-2

Особова картка П-2 є документом, який містить важливу особисту інформацію про фізичну особу-працівника. Законодавством не передбачено прямих норм про відповідальність за неведення особової картки. Однак, чи є все-таки обов’язковим ведення особової картки — читайте у статті.
27620

Облік відпусток в особовій картці П-2

Стаття 10 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР зобов’язує роботодавця вести облік відпусток працівникам. Форми обліку Закон не визначає. На практиці облік усіх відпусток ведуть за допомогою картки П-2. Підстава внести дані — наказ про відпустку.
31505