Перенесення робочого дня на суботу та щорічна відпустка

5176

Запитання

Із понеділка 22 серпня працівник перебуватиме у щорічній відпустці тривалістю 14 к. д. Чи повинен такий працівник виходити на роботу в суботу 19 серпня, на яку за рекомендацією Кабміну перенесено відпрацювання із п’ятниці 25 серпня?

Відповідь

Так, працівник повинен працювати. Кадровик має роз’яснити працівникам суть справи — не «відпрацювання», а робота за новим, зміненим графіком.

Читайте також: Перенесення робочих днів у 2017 році

Працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержувати трудової дисципліни (ст. 139 КЗпП). Невихід на роботу в суботу при перенесенні робочого дня (звісно, за умови своєчасного інформування про зміну графіка роботи) може бути визнаний прогулом, невтішний наслідок якого — дисциплінарна відповідальність у порядку, встановленому статтею 149 КЗпП.

Отже, працівник, який 25.08.2017 перебуватиме у відпустці, має працювати з усіма в робочу суботу — 19.08.2017 відповідно.

Крім того працівник, який 25.08.2017 перебуватиме в оплачуваній відпустці (щорічній, додатковій соціальній працівникам, які мають дітей, тощо), фінансово навіть «виграє», оскільки отримає за дні відпусток середній заробіток, а за робочу суботу — заробітну плату.

Вам стане у пригоді:

Актуально про відпустки

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
141038

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
39330

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19645

Захист працівників під час роботи при низьких температурах: про що має знати кадровик

Захист працівників під час роботи при низьких температурах є важливим аспектом охорони праці. Який має бути оптимальний температурний режим на робочому місці? При якій температурі скорочується робочий день? Які особливості нормативного регулювання має робота при низькій температурі? Усі відповіді — у статті.
26190

Запровадження гнучкого режиму роботи на підприємстві

За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
15105