Перенесення робочого дня на суботу та щорічна відпустка

5252

Запитання

Із понеділка 22 серпня працівник перебуватиме у щорічній відпустці тривалістю 14 к. д. Чи повинен такий працівник виходити на роботу в суботу 19 серпня, на яку за рекомендацією Кабміну перенесено відпрацювання із п’ятниці 25 серпня?

Відповідь

Так, працівник повинен працювати. Кадровик має роз’яснити працівникам суть справи — не «відпрацювання», а робота за новим, зміненим графіком.

Читайте також: Перенесення робочих днів у 2017 році

Працівники зобов’язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження роботодавця, додержувати трудової дисципліни (ст. 139 КЗпП). Невихід на роботу в суботу при перенесенні робочого дня (звісно, за умови своєчасного інформування про зміну графіка роботи) може бути визнаний прогулом, невтішний наслідок якого — дисциплінарна відповідальність у порядку, встановленому статтею 149 КЗпП.

Отже, працівник, який 25.08.2017 перебуватиме у відпустці, має працювати з усіма в робочу суботу — 19.08.2017 відповідно.

Крім того працівник, який 25.08.2017 перебуватиме в оплачуваній відпустці (щорічній, додатковій соціальній працівникам, які мають дітей, тощо), фінансово навіть «виграє», оскільки отримає за дні відпусток середній заробіток, а за робочу суботу — заробітну плату.

Вам стане у пригоді:

Як провести скорочення чисельності та штату

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Перехід на літній час 2025 в табелі обліку та графіках змінності

Переведення годинника на літній час передбачає додавання однієї години до поточного часу. Це зміна, яка зазвичай відбувається весною для економії енергії та кращого використання світлового дня. Про те, чи варто відображати весняне переведення годинника в табелі обліку використання робочого часу та які особливості має перехід на літній час 2025 року — читайте у статті.
2691

Індивідуальний графік роботи — встановлюємо правильно

Працівник може звернутися до роботодавця з проханням встановити йому індивідуальний графік роботи: раніше починати роботу, раніше закінчувати, зменшити час перерви. На практиці роботодавці ідуть назустріч працівникам, які аргументують таку потребу поважними причинами.
69353

Наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу

Управління робочим часом є важливим аспектом організації праці на підприємстві. Для ефективного обліку робочого часу роботодавець повинен розробити та затвердити відповідне Положення про облік використання робочого часу, яке регулює правила обліку, реєстрації та контролю за робочим часом працівників. Як скласти наказ про затвердження положення про облік використання робочого часу — у статті.
40984

Неповний робочий час: запровадження, оплата, табелювання

Неповний робочий час — це один із видів тривалості робочого часу, передбачений законодавством. Що передбачає неповний робочий час і порядок його встановлення? Для кого встановлюється неповний робочий час? Чи можливе переведення на неповний робочий день під час війни? Як зафіксувати неповний робочий час в штатному розписі? Усе про неповний робочий час в умовах війни та перехід з неповного робочого часу на повний — у статті.
149583

Підсумований облік робочого часу

Підсумований облік робочого часу — це досить поширене явище на практиці. Проте, невизначеності в законодавстві щодо окремих його елементів викликають ряд питань. Зокрема, які характеристики має підсумований облік робочого часу і оплата праці, як закріплюється підсумований облік робочого часу в Колективному договорі, чи має свої особливості підсумований облік робочого часу для сумісників. Відповіді на ці та інші запитання щодо підсумованого обліку робочого часу читайте у статті.
42426