Внутрішній сумісник, пропрацювавши тиждень, бажає оформити відпустку, оскільки графіком відпусток за основним місцем роботи у нього запланована щорічна відпустка. Чи можна надати відпустку суміснику та як правильно це оформити?
Відповідь
У перший рік роботи сумісник має право на щорічну відпустку повної тривалості до настання 6-місячного терміну безперервної роботи одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (п. 6 ч. 7 ст. 10 Закону України «Про відпустки»).
Отже, якщо відповідно до графіка відпусток вказаному працівнику надають щорічну відпустку за основним місцем роботи, щорічну відпустку повної тривалості слід надати і за посадою за сумісництвом.
Якщо накази про відпустку видають за типовою формою № П-3, їх оформлюють окремо. Ці відпустки можна оформити одним наказом окремими пунктами, за формою, відмінною від типової, із збереженням усіх показників, передбачених типовою формою та з урахуванням вимог Національного стандарту України «Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів» (ДСТУ 4163–2003).
Право осіб, що працюють за сумісництвом, на різні види відпусток, зокрема й на навчальні, гарантоване чинним трудовим законодавством. Однак, є певні особливості при наданні навчальної відпустки сумісникам.
Працівник має право укладати трудовий договір як і в одній, так і в декількох установах, організаціях одночасно. Таке право передбачає частина 2 статті 21 КЗпП. Тому працівник, окрім основного трудового договору, має можливість укласи і трудовий договір про роботу за сумісництвом.
Відпустка є важливою частиною трудових прав працівників. Оскільки сумісники виконують роботу за іншою формою зайнятості, ніж основні працівники, питання надання їм відпусток мають особливості, визначені законодавством. Усе про відпустки, на які мають право сумісники — у статті.
Укладення трудового договору, зокрема при прийнятті на роботу за сумісництвом, оформлюють наказом про прийняття працівника на роботу. Скачайте зразок наказу, оформлений за вимогами ДСТУ.
Робота за сумісництвом є правом працівників підприємств, установ, організацій. Сумісництво — це вид організації праці. Які особливості має робота по сумісництву? Як регулює сумісництво КЗПП України? Чи можлива робота за сумісництвом на різних підприємствах? Як здійснюється оплата праці за сумісництвом? Відповіді на ці питання, особливості прийняття за сумісництвом працівника та специфіка оформлення за сумісництвом — у статті.