ТОП — 10 новин, які не можна пропустити кадровику

Рейтинговий дайджест від експерта журналу «Кадровик-01». Перевірте, чи не пропустили Ви щось важливе. Строк карантину та його умови. До чого готуватися вчителям та батькам учнів з 1 вересня. Тривалість робочого часу. Як звільнити працівника, який проходить строкову військову службу, — у судовій практиці та роз’ясненні Держпраці. Ці та інші новини найбільше впливають на роботу кадровиків у липні-серпні 2020 року.

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровику

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровику Уряд оприлюднив нову карантинну постанову, продовжив карантин до 31 серпня та встановив рівні епідемічної небезпеки в регіонах

КМУ постановою від 22.07.2020 № 641 продовжив до 31.08.2020 карантин в регіонах України та установив в залежності від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях регіону «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровикуВідправляти працівників у відрядження стало легше. Укрзалізниця продає 100% місць у поїздах, що прямують до Києва та зворотно

Однак, попередьте працівника про правила допуску пасажирів на територію вокзалу та безпосередньо в поїзд.

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровикуДіє нова форма постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про працю

Держпраці в постанові визначатиме розмір штрафних санкцій, передбачених статтею 265 КЗпП та статтею 53 Закону України «Про зайнятість населення».

Мінекономіки наказом від 19.05.2020 № 920 (далі — Наказ № 920) затвердило форму постанови про накладення штрафу за порушення законодавства про працю та зайнятість населення.

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровикуШтраф у 17 тис. грн за відсутність документів на вулиці. Суд підтвердив

Дарницький районний суд розглянув справу про притягнення до адміністративної відповідальності чоловіка, що перебував на вулиці без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус, в період дії карантину. Відповідну постанову у справі № 753/10638/20 місцевий суд прийняв 21.07.2020.

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровикуПраця вчителів та навчання учнів з 1 вересня. Три варіанти розвитку подій в Україні

Новий навчальний рік вже «не за горами». До чого слід готуватися вчителям та батькам учнів. В залежності від епідемічної ситуації, Україна найближчим часом умовно ділитиметься на зони: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону». У «червоній» зоні освітній процес у навчальних закладах буде заборонено.

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровикуМОН не переводить школи на дистанційну форму навчання

Заступниця міністра освіти і науки Любомира Мандзій повідомила, що міністерство не зобов’язуватиме всі школи змінити форму навчання.

Залежно від епідеміологічної ситуації всі регіони буде поділено на декілька зон: «зелену», «жовту», «помаранчеву» і «червону».

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровикуКарантинні обмеження для закладів освіти у регіонах з «помаранчевим» та «червоним» рівнем епідемічної небезпеки

У регіонах із значним поширенням COVID-19 карантинні обмеження не дозволять здобувачам освіти 1 вересня розпочати навчальний процес в класах, аудиторіях, лабораторіях та спортзалах.

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровикуЗвільняти у зв’язку із закінченням строкового договору працівника, що проходить військову службу за контрактом, неправомірно, — Верховний суд

Верховний Суд роз’яснив, чи правомірно звільнити за пунктом 2 статті 36 КЗпП працівника, який під час роботи за строковим трудовим договором уклав контракт на військову службу на три роки та продовжує служити до оголошення демобілізації.

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровикуЯка тривалість службового часу військовослужбовців? Роз’яснення Держпраці

Загальна тривалість службового часу військовослужбовців не може перевищувати 40 годин на тиждень за законодавством України, крім військових навчань, походів кораблів, бойових стрільб та бойового чергування, несення служби в добовому наряді та інших заходів, пов'язаних із забезпеченням боєготовності військових частин, які здійснюються без обмеження загальної тривалості службового часу— так визначає спеціальний закон.

ТОП — 10 новин липня 2020, які не можна пропустити кадровику Держпраці рекомендує змінювати графік роботи підприємств у спеку
Як скоригувати графік роботи працівникам на час спеки.

Олена Петровська,

експерт Експертус Кадри

Відновлення бронювання у Дії

Статті за темою

Усі статті за темою

Завершуємо діловодний 2024-й та розпочинаємо 2025-й: шість невідкладних справ

Завершення діловодного року — це завжди звітність, журнали з діловодства та перевірка ведення документообігу протягом року. Правила організації діловодства та архівного зберігання документів завжди викликають низку питань: які загальні правила ведення діловодства, як має бути влаштована організація діловодства на підприємстві, де знайти реєстраційні форми діловода? Наші експерти підготували відповіді на ці та інші питання про ведення діловодства на підприємстві.
5487

Подання до ТЦК та СП списку громадян, що підлягають приписці до призовних дільниць: порядок та зразок

Щороку до 1 грудня усі підприємства зобов’язані подавати до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі — ТЦК та СП) списки працівників, які підлягають приписці до призовних дільниць. Кого включати в такий список та інші вимоги до подання, — читайте у статті.
41186

Наказ про оголошення простою через відключення світла та тепла

Через військову агресію росії, частина енергетичної інфраструктури України зазнала пошкоджень. Якщо підприємство не може провадити господарську діяльність у повному обсязі через відключення електроенергії та/або теплопостачання, оформіть наказ про простій. Скористайтеся зразком із статті
19226

Запис в трудову книжку про прийняття на роботу

Роботодавець на вимогу працівника зобов’язаний вносити до трудової книжки, що зберігається у працівника, записи про прийняття на роботу, переведення та звільнення, заохочення та нагороди за успіхи в роботі (ч. 3 ст. 48 КЗпП).
96921

Щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці: кому та за яких умов надається

Гарантовані 24 дні відпочинку на рік — не межа. Окрім щорічної основної відпустки, деяким працівникам встановлюються щорічні додаткові відпустки, зокрема — додаткова відпустка за особливий характер праці. Які працівники можуть претендувати на неї та скільки додатково відпочивати, — детально у статті.
26038

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді