Чи розробляти посадову інструкцію при переведенні працівника?
Запитання
Працівника переведено на іншу посаду. Чи розробляти у такому разі посадову інструкцію?
Відповідь
Посадові інструкції складають для працівників усіх посад, що зазначені в штатному розписі (п. 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (далі — ДКХП), п. 6 Загальних положень Довідника кваліфікаційних характеристик професій робітників (далі — ДКХПР), вміщених у Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» ДКХП, затвердженому наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336; далі — Наказ № 336).
Окрім того, за відсутність посадових чи робочих інструкцій передбачено й відповідальність роботодавця у розмірі мінімальної заробітної плати як за «Інші порушення законодавства про працю» (ст. 265 КЗпП).
Також складаючи посадову (робочу) інструкцію, визначають не тільки завдання та обов’язки, а й фіксують кваліфікаційні вимоги до працівника, на основі яких шукають і відбирають кандидатів на посаду. Ознайомившись з інструкцією, працівник чітко усвідомлює, яких результатів від нього чекають, як оцінюватиметься робота, яку відповідальність передбачено за невиконання встановлених вимог.
Читайте також:
При переведенні працівника на іншу посаду змінюється не лише назва посади, а й його завдання та обов’язки. Отже, якщо працівника переведено на посаду, на якій відсутня посадова (робоча) інструкція, то радимо розробити інструкцію та ознайомити з нею працівника. Якщо ж посадову інструкцію розроблено раніше, то достатньо ознайомити працівника з діючою інструкцією.