Журнал реєстрації заяв з кадрових питань

UA RU
Автор
керівник експертної групи Експертус Кадри
Службовий документ — офіційний документ, який юридична особа створила або отримала у процесі діяльності, відповідним чином зареєструвала та/або засвідчила (п. 3.14 ДСТУ 2732:2023 2732:2004 «Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять»).

Службовий документ, отриманий установою або створений нею, зокрма, для внутрішнього користування, вважають внесеним до документаційного фонду установи з моменту його реєстрації.

Документи реєструють, щоб забезпечити їх облік, контроль за виконанням і оперативним використанням наявної в документах інформації. Реєстрація — ведення запису облікових даних про документ за встановленою установою реєстраційною формою, яким фіксують факт створення, відправлення або одержання документа. На документі проставляють реєстраційний індекс з подальшим записом у зазначених формах необхідних відомостей про документ (п. 1 гл. 3 розд. ІІІ Правил організації діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затверджених наказом Мін’юсту від 18.06.2015 № 1000/5).

Головне призначення реєстрації — надання документу юридичної сили, тобто підтвердження факту його створення або одержання. Реєструючи документ, підприємство, установа, організація бере на себе відповідальність на нього, констатує факт його створення або надходження. Основна мета реєстрації — облік документів, контроль за їх виконанням і довідкова робота з документами.

Журнал реєстрації наказів з кадрових питань

Роботодавець реєструє всі заяви працівників: про звільнення, переведення на іншу роботу, надання відпусток, матеріальної допомоги тощо.


Як працювати з журналом реєстрації наказів з кадрових питань тривалого строку зберігання Порядок передавання справ до архіву

Якщо чисельність працівників невелика, організаційна структура нескладна, то доцільно запроваджувати одну реєстраційну форму — Журнал реєстрації заяв з кадрових питань. Строк зберігання такого журналу — 3 роки.

Онлайн-сервіс «Строки зберігання документів»

Реєстраційний індекс заяви, як правило, збігається з порядковим номером за Журналом реєстрації заяв. На практиці досить часто реєстраційний номер доповнюють літерним індексом відповідно до виду заяви, наприклад:

Порядок реєстрації заяв, зокрема, щодо присвоєння реєстраційних індексів, відповідні реєстраційні форми закріплюють в Інструкції з діловодства організації.

Зразок Журналу реєстрації заяв з кадрових питань

Зразок Журналу реєстрації заяв з кадрових питань

СКАЧАТИзміст

Рекомендація місяця від редакції порталу «Кадровик-01»

Запрошуємо на вебінар «Відпустки — 2024», який відбудеться 20 червня. Спікер — шеф-редактор Експертус Кадри Ірина Житкова. У програмі — в яких випадках правомірно виплатити компенсацію та за які види відпусток, чи правомірно виплатити компенсацію, якщо працівник із запізненням подав документи про мобілізацію. Також дізнаєтеся чи враховувати до стажу для щорічної відпустки період, коли роботодавець виплачував кошти мобілізованому працівнику, чи є відповідальність роботодавця якщо не надавати щорічні відпустки працівникам та чи вказувати розбивку по періодах в наказах про виплату компенсації.

Щоб переглянути вебінар та отримати сертифікат, реєструйтеся Система «Експертус Кадри» святкує День народження

Відпустки — 2024

шеф-редактор Експертус Кадри

Останні новини

Усі новини

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді