Мінсоцполітики листом від 12.09.2016 № 1294/13/84-16 нагадало, що працівникам державних підприємств, установ, організацій відпустка на роботі за сумісництвом надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи (п. 3 постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245 та п. 6 Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій, затвердженого наказом Мінпраці, Мін’юсту і Мінфіну від 28.06.93 № 43).
Читайте також — Особливості надання навчальної відпустки за сумісництвом
Якщо тривалість щорічної і додаткової відпустки на роботі за сумісництвом більше, ніж за основним робочим місцем на чотири дні, працівник може:
- приступити до роботи за основним місцем роботи, а за сумісництвом — продовжувати перебувати у відпустці;
- приступити до роботи за основним місцем роботи та за сумісництвом і скористатись правом на грошову компенсацію за 4 дні невикористаної відпустки (ст. 24 Закону України «Про відпустки» (далі — Закон про відпустки);
- оформити на роботі за сумісництвом (не за сумісництвом, а за основним місцем роботи — прим. ред.) відпустку без збереження заробітної плати на 4 дні за згодою сторін (ст. 26 Закону про відпустки).
Середню заробітну плату для оплати щорічної та інших видів відпусток, яка надається працівникові як за основною посадою, так і за сумісництвом (або компенсації за невикористану відпустку) обчислюють окремо відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100 (далі — Порядок № 100).
Важливі статті
Середню зарплату для оплати часу відпусток або для виплати компенсації за невикористані відпустки обчислюють виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю надання відпустки або виплаті компенсації за невикористані відпустки (п. 2 Порядку № 100).
Працівникові, який пропрацював на підприємстві менше року, середня зарплата обчислюється виходячи з виплат за фактичний час роботи, тобто з першого числа місяця після оформлення на роботу до першого числа місяця, в якому надається відпустка або виплачується за неї компенсація.
Розрахунковий період для обчислення середньої заробітної плати за час відпустки залежить не від місяця видання наказу і кількості цих наказів, а від того, в якому саме календарному місяці згідно з наказом працівникові надається відпустка.
Про надання матеріальної допомоги на оздоровлення сумісників — у консультації «Матеріальна допомога на оздоровлення сумісникам»