Норма тривалості робочого часу

UA RU

Місячної, квартальної чи річної норми не існує. Є тільки норми тривалості робочого тижня — нормальної або скороченої. Нормальна тривалість робочого тижня — 40 годин. Але норма тривалості робочого часу у період дії воєнного стану може бути збільшена до 60 годин на тиждень для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо). Початок і закінчення роботи роботодавець визначає самостійно (ст. 6 Закону № 2136).

В мирний час законодавством установлена норма тривалості робочого часу, яка не може перевищувати 40 годин на тиждень. Укладаючи колективний договір, роботодавець може установлювати робочий тиждень меншої тривалості.

Зазвичай працівникам установлюється п’ятиденний робочий тиждень із двома вихідними днями. Тривалість щоденної роботи — 8 годин.

На тих підприємствах, де за характером виробництва та умовами роботи запровадження п’ятиденного робочого тижня є недоцільним, установлюється шестиденний робочий тиждень із одним вихідним днем. При такому робочому графіку тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин при тижневій нормі 40 годин (напередодні вихідних днів тривалість робочого дня — 5 годин), 6 годин при тижневій нормі 36 годин і 4 годин при тижневій нормі 24 години.

Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин.

Деяким категоріям працівників (зокрема, для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці, учителів, лікарів та ін.) встановлюється скорочена тривалість робочого часу.

Грудень — особливий місяць у плануванні роботи підприємств та організацій. Це час, коли завершується фінансовий і виробничий рік та починається активна підготовка до новорічних свят. Для кадровика важливо нічого не пропустити, відвідати фахові вебінари та вчасно подати звітність. Календар кадровика на грудень 2024 — надійний помічник, яскравий зимовий фон для робочого столу вашого ПК та зручний підкажчик у кадрових справах. Скачайте зараз ➲
Переглядів: 165
Норми тривалості робочого часу для п’ятиденки і шестиденки на 2025 рік обчислила провідний експерт із трудового законодавства Олена Петровська.
Переглядів: 16145
Календар кадровика на листопад 2024 — зручний спосіб, щоб тримати під рукою найважливішу інформацію та прикрасити робочий стіл і створити чудовий настрій.
Переглядів: 10329
За письмовим погодженням між працівником і роботодавцем незалежно від форми власності для працівника можна встановити гнучкий режим робочого часу. Гнучкий графік роботи регулюється ст. 60 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП). Які особливості має гнучкий графік роботи під час воєнного стану читайте у статті
Переглядів: 14921
Середину оксамитового сезону прикрасить виробничий календар на жовтень 2024. Скачайте приємний фон для робочого столу, відвідайте фахові заходи та тримайте під рукою розрахунок тривалості робочого часу у жовтні 2024.
Переглядів: 17733
В Україні неробочі та святкові дні 2025 року визначаються відповідно до чинного трудового законодавства. Це офіційно встановлені святкові дні, коли не працюють більшість організацій, а також неробочі дні, які можуть включати інші святкові дати або додаткові вихідні, що утворюються за рахунок переносу.
Переглядів: 3333
Виробничий календар на вересень 2024 — надійний помічник кадровика. Ви точно не пропустите фахові заходи, правильно визначите тривалість робочого часу у вересні 2024 та кількість робочих і вихідних днів. Також зможете прикрасити робочий стіл тематичними заставками.
Переглядів: 14137
Більше статей за темою Більше новин за темою Більше питань за темою